Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Opera nie odtwarza filmów na youtube.
#1
Big Grin 
0
Problem dotyczy Opery Big Grin Ta mi nieustannie jęczy, że mam odblokować flasha bo jak nie to filmu nie wyświetli. Wyjątek to chyba miałem na pulpicie Xfce gdzie jakimś cudem wszystko działało, ale Cinnamon, Mate i każdy jeden linux jakiego bym nie zainstalował protestuje sobie. Q4OS to nawet zbuntował Youtube, które na innych systemach jeszcze jako jedyne działa, a tutaj sorry młody przeglądarka nie obsługuje html5 i dupa Tongue I nieeee, nieeee, nie przestawiałem niczego w przeglądarce. Przyśpieszenie sprzętowe wykorzystuje jak wykorzystywała w standardzie, jedyne co jej wyłączyłem to oszczędzanie baterii (bo tą szlag dawno już trafił Tongue ). W czeluściach wuja google znaleźć mogłem jakieś dziwactwa typu - przestawić coś w ustawieniach karty graficznej. No nie wiem jak się ma piernik do wiatraka, ale porady te na ogół dotyczą windowsa (na którym by było śmieszniej takich problemów nie mam xD ) oraz kart AMD, no tak się składa, że wszystkie kompy jakimi obracam mają NVidię, a linux jakby nie patrzył rządzi się innymi prawami Big Grin
#2
0
html5 i flash nie mają nic wspólnego ze sobą, żeby działał flash potrzebujesz wtyczki, a żeby html5 działał to przeglądarki która obsługuje ten standard
#3
0
Yyyy... Ale ja nie napisałem nigdzie, że mają coś wspólnego. Polecam dokładną lekturę Wink Opera z tego co pamiętam obsługę html5 ma, a bynajmniej ta najnowsza, a skoro ściągnąłem .deb ze strony producenta to chyba taka właśnie jest Big Grin

Co do flasha to nie wiem jak to w innych przeglądarkach jest (zakładam, że tak samo) to przeglądarka zawsze proponuje jego odblokowanie w momencie kiedy ma problem z obsługą html5 z obojętnie jakich przyczyn i tak właśnie jest w opisanym przeze mnie przypadku. Wyjątkiem od reguły jest Youtube, które nie obsługuje flasha już od jakiegoś czasu i bez html5 oglądanie jest po prostu niemożliwe, chyba że się kombinuje z jakimiś wtyczkami co mogą jakoś to obejść i sugerują możliwość oglądania na flashu. Ja jednak póki co wolę naprawić html5.
#4
0
Odwiedź stronę https://html5test.com/
Potem kliknij save results i wklej link.
#5
0
#6
0
Brak wsparcia dla kodeka H264.
Masz zainstalowane chromium-codecs-ffmpeg-extra ?
apt policy chromium-codecs-ffmpeg-extra
#7
0
Wyskoczyły braki w konsoli więc chyba mamy to Big Grin Choć to dosyć dziwne bo mam też chrome zainstalowane i te nie protestuje Big Grin
#8
1
Better response on post RE: Gdzie się podział html5?Łap sznurek gdyby trzeba było ręcznie coś grzebać https://forums.opera.com/topic/30094/ope...stronach/5
#9
0
Ok. Zrobiłem dokładnie tak jak faciu na tej stronce, tzn. prawie xD

Bowiem okazało się, że jak wszedłem do folderu /chrome to tam ni widu ni słychu takiego pliku. Kiedy już myślałem, że jestem w dupie, okazało się, że plik o identycznej nazwie znajduje się w folderze z zainstalowanym świeżo discordem (który miał jakieś problemy z javą, ale i tak odpalił bezbłędnie) więc zaryzykowałem, podmieniłem i działa Big Grin Youtube śmiga jak głupie Big Grin
#10
1
Better response on post RE: Gdzie się podział html5?Czyli zadziałała podmiana pliku libffmpeg.so.
Przy kolejnych aktualizacjach opery, plik może zostać podmieniony więc w razie czego, procedurę podmiany trzeba będzie wykonać ponownie i powtarzać tak długo, aż twórcy opery tego nie naprawią.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości