Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Linux przestal sie uruchamiac
#11
0
bateria sprawna bo godzina i data nie zmieniona ale wiesz co  na 1 miejscu ustawione jest hard disk .. ale coś mi teraz cxyka w tym dysku twardym . tylko to jest już dziwne bo miesiąc temu ten dysk został kupiony bo stary się popsuł a z tego co pamiętam tamten tez cykał tak głośno chodził . Czyli co instalować od nowa Linuxa jak się nie zrobi znaczy ze ten dysk tez się popsuł ?? . Komputer może uszkadzać dyski ?? w sumie ten komputer ma 7 lat
Odpowiedz
#12
0
Jak masz jakiś kiepski zasilacz w tym komputerze to może uszkodzić dysk.
Uruchom jakiś system live z pendriv'a lub CD/DVD i sprawdź czy ten dysk będzie dostępny.
Możesz też tam sprawdzić tablicę SMART tego dysku.
Chociaż jak coś tam cyka to może być już padnięty i nadaje się do utylizacji.
Jak tam są jakieś ważne dane to już nie męcz tego dysku bo mogą być nie do odzyskania.
Odpowiedz
#13
0
MODECOM FEEL III 350 vat zasilacz taki jest .Na szczecie nic tam nie ma tylko jest moja gra i wizyty do kosmetyczki Smile ale mam je tez w telefonie
Odpowiedz
#14
0
Modecom to lepiej zmień na coś z tej listy -> https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html
Odpowiedz
#15
0
ok to pobieram znowu Linuxa pendrive z.w

Dodano po pewnym czasie:
pobrałam linuxa od nowa i przy instalacji jest taki błąd . ,,brak głównego systemu plików '' Nie nie definiowano głównego systemu plików '' proszę to poprawić w menu Partycjonowania'' Przedtem  jak instalowałam Linuxa nie miałam czegoś takiego Sad Nie mam już sil

Dodano po pewnym czasie:
wybralam partycje nowa i jest taki komunikat ,,Utworzenie systemu plików nie powiodło sie ''  ,Utworzenie systemu plików nie powiodło się ext4 na partycji #5 Urządzenie SCSI8 (0,0,0) (sde) nie powiodlo sie
Odpowiedz
#16
0
Nie wskazałaś instalatorowi głównego systemu plików "/".
Utwórz główny system plików w menu partycjonowania.
Odpowiedz
#17
0
zaznaczam to pod spodem właśnie i tak samo cały czas . ten sam Blad
Odpowiedz
#18
0
Jeżeli nie będziesz tworzyć innych partycji to może skorzystaj z automatycznego partycjonowania ( co nie jest zalecane).
Odpowiedz
#19
0
słuchajcie po 5 godzinach walki .Odaczylam dysk twardy podłączyłam 2 raz i Linux się teraz zainstaowal tak samo jak za 1 razem czyli miałam opcje do wyboru usun wszystkie  systemy wyczysc dysk itp i się zrobiło samo tylko moje pytanie takie czy aktualizować go czy nie Bo system padł po tej wczorajszej aktualizacji która zrobiłam.
Odpowiedz
#20
0
Aktualizuj.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości