Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z dyskiem(?)
#11
0
(11-12-2019, 22:29)dedito napisał(a): Skoro to nie obraz Twojej płytki a jakiś inny obraz niewiadomego pochodzenia to jak inaczej go traktować jak nie piracki? Big Grin
Nie wiadomo co to jest, skąd i mamy teraz zgadywać czemu się nie uruchamia.
Równie dobrze może tam być koncert Madonny.
To w takim razie inaczej,co mogę zrobić żeby linux zaczął czytać mi disk żeby spróbować postawić na nim system?
Odpowiedz
#12
0
Dobrze spreparowany pen powinien uruchomić system nawet bez dysku - na samym pendrivie.
Stawiam na błędnie nagrany obraz i/lub pendrive do wymiany.
Najlepsza opcja IMO, to grzecznościowo u kogoś nagrać ponownie obraz na tym i może jakimś innym penie i spróbować uruchomić komputer jeszcze raz.
Odpowiedz
#13
0
Po komendzie ntfsfix wyskoczyło mi takie coś:
"Mounting volume... Failed to read bootsector (size=0)
FAILED
Attempting to correct errors... Failed to read bootsector (size=0)
FAILED
Failed to startup volume: Invalid argument
Failed to read bootsector (size=0)
Unrecoverable error
Volume is corrupt. You should run chkdsk."
Odpowiedz
#14
0
... lub jak uzupełniłem wcześniej, spróbować z oficjalnym obrazem Minta.
W live sprawdzisz SMART.

Nie wiem po co i gdzie ten ntfsfix uruchamiasz.
Odpowiedz
#15
0
(11-12-2019, 22:40)dedito napisał(a): ... lub jak uzupełniłem wcześniej, spróbować z oficjalnym obrazem Minta.
W live sprawdzisz SMART.

Nie wiem po co i gdzie ten ntfsfix uruchamiasz.
Tak w internecie pisali a przecież ludzie w internecie zawsze piszą prawdę i mają racje,nie?
Odpowiedz
#16
0
Podczas instalacji Minta dysk musi być odmontowany.

Powtórz instalację Minta wybierając opcję "Wyczyszczenie dysku i zainstalowanie Linux Mint" według poradnika >> Linux Mint 19.2 - instalacja

Czy po pobraniu pliku ISO sprawdzałeś czy nie został on uszkodzony podczas przesyłania? Nawet pracując z Mintem z rozruchowego nośnika USB możesz powtórzyć pobranie i sprawdzenie pliku ISO.

Jeśli instalacja ponownie się przerwie to opisz dokładnie na jakim etapie i jaki pojawił się komunikat.
Odpowiedz
#17
0
(11-12-2019, 22:47)grrd napisał(a):
(11-12-2019, 22:40)dedito napisał(a): ... lub jak uzupełniłem wcześniej, spróbować z oficjalnym obrazem Minta.
W live sprawdzisz SMART.

Nie wiem po co i gdzie ten ntfsfix uruchamiasz.
Tak w internecie pisali a przecież ludzie w internecie zawsze piszą prawdę i mają racje,nie?
Niestety nie.
Magnus już Ci wyłożył kawę na ławę.
Ja swoją propozycję ze sprawdzeniem SMART podtrzymuję.
Odpowiedz
#18
0
(11-12-2019, 22:51)magnus napisał(a): Podczas instalacji Minta dysk musi być odmontowany.

Powtórz instalację Minta wybierając opcję "Wyczyszczenie dysku i zainstalowanie Linux Mint" według poradnika >> Linux Mint 19.2 - instalacja

Czy po pobraniu pliku ISO sprawdzałeś czy nie został on uszkodzony podczas przesyłania? Nawet pracując z Mintem z rozruchowego nośnika USB możesz powtórzyć pobranie i sprawdzenie pliku ISO.

Jeśli instalacja ponownie się przerwie to opisz dokładnie na jakim etapie i jaki pojawił się komunikat.
Właśnie pobieram ISO,przygotowywać za pomocą woeusb czy jest jakiś inny sposób?
Odpowiedz
#19
0
W poradniku masz wszystko opisane.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości