Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
acpi exception could not find/resolve named package element lnk
#21
0
[Obrazek: FtRdOLJl.jpg][Obrazek: 0Y0tTRml.jpg][Obrazek: srzpEz3l.jpg][Obrazek: YcINCDsl.jpg][Obrazek: Otdft3Gl.jpg]
#22
0
Zrób jeszcze tak: uruchom komputer z pendriva w trybie Live, nie otwieraj żadnych okien tylko terminal i wklej te dwa polecenia po kolei - drugie, kiedy wykona się pierwsze:
Kod:
sudo umount /dev/sda1
sudo fsck /dev/sda1
Tak jak dedito pisał - dysk nadaje się już tylko do wymiany. Traf chciał, że poleciał po instalacji Minta - przypadek, choć Windows być może jeszcze na nim chodził, ale się wieszał i mulił straszliwie.

Do terminala wkleja się przez Ctrl+Shift+V.
#23
0
Yahaoo ale wiesz wgram system i on działa. Psuje się tylko jak zrobię aktualizacje myślę ze wgram jeszcze raz i nie będę aktualizować go aż do wymiany dysku
#24
0
Dysk jest do wymiany. Kiedy wgrywasz system - instalatorowi udaje się przebrnąć, po aktualizacjach - pewnie trafiają na wrażliwie miejsca w talerzu i dlatego się sypie. Chwilowo może trochę pomóc wykonane w trybie Live sudo fsck -f /dev/sda1, ale to takie "pompowanie trupa".
Mogę się mylić - w przeciwieństwie do dedito, jestem totalnym lamerem jeśli chodzi o sprzęt.

Spróbuj - co ci szkodzi Wink
W sensie wyłączenie aktualizacji - jak posypie się po dwóch trzech dniach... będziesz miała potwierdzenie.
#25
0
[Obrazek: 2l9SRsQl.jpg]

zrobiłam
#26
0
Spróbuj jeszcze raz z parametrem - sudo fsck -f /dev/sda1
#27
0
[Obrazek: 8NosfTYl.jpg]
#28
0
Da się już uruchomić system po tym fsck?
#29
0
Właśnie włączam i i działa Naprawiło się !! Wyłączyć te Aktualizacje  ktoś tutaj pisał coś żeby wyłączyć Aktualizacje do 2021 roku ??
#30
0
Każde operacje zapisu na tym dysku mogą znowu wywołać problem, więc można wyłączyć aktualizacje do czasu wymiany dysku.
W razie kolejnego takiego samego problemu z tym dyskiem, powtórz procedurę z fsck.

Po wymianie dysku zainstaluj sobie system na nowo.

Zamykam.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości