Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samba Windows 10 <-> Mint 19
#11
0
od którejś aktualizacji Windowsa samba 1 jest domyślnie wyłączona(bodajże po WannaCry) a tylko ona umożliwia udostępnianie bez podawania loginu i hasła(można ją włączyć ale ze względów bezpieczeństwa niezalecane), ja do udostępniania w win10 stworzyłem nowego użytkowania z hasłem, następnie jak udostępniam folder na normalnym użytkowniku to dodaje w uprawnieniach że ten nowy użytkownik ma możliwość odczytu i/lub zapisu, u mnie to pomogło kiedy nie mogłem się połączyć z linuxa i androida
Odpowiedz
#12
0
Zasadniczo to chcę przekopiować ładnych kilkadziesiąt GB po sieci nie chce mi się latać z pendrivem a teoretycznie nic prostszego Big Grin
Niestety czasami na linii Win - Linux wychodzą jakieś niekompatybilności. Pliki leżą na Mincie a mają znajść się na Windowsie. Jeśli jest jakiś inny program bez serwerów firm trzecich niż samba to chyba skorzystam bo aż tak na ideologii mi nie zależy.
Co do samby to, że będzie się trzeba logować nie stanowi najmniejszego problemu. Dziwi mnie, że z pod Windowsa nie widzi udostępnionych zasobów co właściwie by wystarczyło.
Odpowiedz
#13
0
Możesz też postawić serwer FTP.
Odpowiedz
#14
0
Zobacz, czy ten art. coś pomoże https://www.computerhope.com/issues/ch001636.htm
Popełniłem kiedyś tutek o sambie na Ubuntu.pl, ale to dawne czasy i raczej się kilka rzeczy zdezaktualizowało.
Weź pod uwagę, że te kilkadziesiąt GB będzie się dość długo kopiowało.
Odpowiedz
#15
0
Żeby umożliwić połączenie z Windows należy dodać dwie linie w konfiguracji samby.
Dział [global], pod linią workgroup = WORKGROUP:

name resolve order = bcast host lmhosts wins
client max protocol = NT1

Zrestartuj komputer.
Odpowiedz
#16
0
Żeby z win10 dostać się do zasobów samby trzeba zmienić klucz w rejestrze.

regedit

Kod:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\LanmanWorkstation\Parameters]
"AllowInsecureGuestAuth"=dword:1

https://wiki.archlinux.org/index.php/Samba
I tak przed terminalem nie uciekniesz Smile
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości