Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Drugi dysk - problem
#1
0
Witam.
Po kolejnej awarii systemu przesiadłem się z win 7 na minta. Wszystko ładnie ogarnąłem, ale jednego problemu nie mogę rozwiązać. Mianowicie mam dwa dyski fizyczne hdd. Na pierwszym stoi system i jest jeną partycją. Na drugim mam trzy partycje na których są zdjęcia, firmy i dokumenty. Przy instalacji mint pytał, na którym dysku ma się zainstalować, czyli widział oba. Po instalacji drugi dysk jest zupełnie niewidoczny. Próbowałem kilka porad znalezionych u wujka googla, ale z żadnym efektem. Ktoś wie, jak to ogarnąć? Z góry dzięki.
Odpowiedz
#2
0
Pokaż wynik
Kod:
lsblk -fm
Odpowiedz
#3
0
(24-02-2019, 18:23)dedito napisał(a): Pokaż wynik
Kod:
lsblk -fm

Kod:
NAME FSTYPE LABEL UUID                                 MOUNTPOINT   SIZE OWNER GROUP MODE
fd0                                                                   4K root  disk  brw-rw----
sda                                                               186,3G root  disk  brw-rw----
└─sda1
    ext4         a7fd69ea-42fe-48fd-88ee-f506d214bd67 /          186,3G root  disk  brw-rw----
sr0                                                                1024M root  cdrom brw-rw----
Dysk niby w plikach jest widoczny, ale "nie można zamontować napędu". To dysk formatowany w fat32 w windzie.
Odpowiedz
#4
0
(24-02-2019, 20:32)Lou80 napisał(a): Dysk niby w plikach jest widoczny, ale "nie można zamontować napędu". To dysk formatowany w fat32 w windzie.
Nie rozumiem, wyjaśnij o jakie pliki chodzi.

Wg mojej analizy przedstawionych wyników, dysk nie jest widoczny dla systemu.
Zobacz jeszcze czy jest jakaś historia w logach:
Kod:
dmesg | grep -i /dev/sd
Odpowiedz
#5
0
Ok. Trochę się sytuacja przejaśniła. Awaria systemu nie była awarią systemu, ale sprzętu. Posypało się do końca i tera nie wykrywa żadnego dysku. Pora na zmianę kompa. Mimo wszysto dziękuję za chęć pomocy.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości