Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Licencja na Linux Mint
#1
0
Szukam informacji na temat wykorzystania dystrybucji Linux Mint w instytucjach publicznych. Czy licencja pozwala na instalacje i korzystanie z tej dystrybucji w instytucjach takich jak policja, wojsko?
Z tego co doczytałem to firmy i osoby fizyczne mogą korzystać ale nie wiem czy instytucje należy traktować tak samo jak firmy?
Odpowiedz
#2
0
To jest darmowy system i można z niego korzystać gdziekolwiek chcesz.
https://www.linuxmint.com/about.php
Odpowiedz
#3
0
W przypadku Minta, czesc oprogramowania jest własnosciowa. I tu trzeba by zweryfikować.
Do duzej instytucji - raczej bym szedl w kierunku bardziej dedykowanych dystrybucji do pracy w korpo (suse, redhat,fedora czy nasz rodzimy eurolinux)
Odpowiedz
#4
0
W mojej poprzedniej publicznej przetwórni ludzi używaliśmy kilka stanowisk ubunciaka, tam jest nawet więcej chyba własnościowych niż w mincie. Nie było żadnych problemów, prawdopodobnie śmigają do tej pory. Przyczyna była prosta, pewnie w tym przypadku jest taka sama, koszty. Kwestia do czego i na jakich paczkach ludzie mają pracować. U nas to był goły system z darmowymi dodatkami typu przeglądarka, a soft do pracy był kupowany oddzielnie na sztuki.
IMO mint to dobry wybór, bo umożliwia ludziom w miarę bezkolizyjną przesiadkę z windowsa, na którym wcześniej pracowali.
-------------
MSi GV72-8RE | Mint 19.1 | kernel 4.15.0-156-generic x86_64 | Mate 1.20.1 | Nvidia GeForce GTX 1060 + Intel
Odpowiedz
#5
0
Zasadniczo kazda dystrybucja sie nada. Bardziej patrze na kwestie integracji z formowa infrastruktura. Kazdego Linuxa da sie spiac z windowsowa domena i drukarkami. Kwestia ile czasu ma to zająć. Uzywam Minta w firmie i spialem go z domena i wszystkimi potrzebnymi urzadzeniami bez wiekszych problemow. Jesli w firmie wystepuja jakies aplikacje do centralnego zarzadzania updejtami do systemow operacyjnych to np moga nizbyt dobrze pracowac z debiano-pochodnymi tylko np z rpm-owymi (RH, fedora, itp). Kwestia potrzeb.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości