Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dual boot Windows 7 z Linuks Mint
#11
0
Jak będzie podłączony tylko 1 dysk (SSD) z Windowsem 7 i zainstaluje się Minta obok, to nie będzie trzeba wybierać dysku w BIOS.  Można tak zrobić na dysku SSD ? Ja znam tylko dyski HDD  Smile

Dodano po pewnym czasie:
Zrozumiałem że kolega ma windowsa na dysku SSD Smile Po instalce linux'a na tym dysku, dołączyłbym drugi dysk HDD.

Dodano po pewnym czasie:
Tak się dopytuję bo chcę dokupić dysk SSD do komputera w którym jest dysk HDD, Czy to będzie normalnie działać, czy ma to sens ?
Odpowiedz
#12
0
Mizar70, nie podpinaj się pod cudze wątki Smile
HDD można przenieść, w specjalnej kieszeni do portu, gdzie w laptopie jest DVD/CD.
Nie mieszaj garudzie w głowie Smile
Mint ma wylądować na talerzu. Kiedy się z nim oswoi, pogadamy o przeniesieniu na SSD. Ale na to jest czas.
Odpowiedz
#13
0
Proszę, załóż swój wątek w temacie zakupu dysku SSD.
W tym staramy się pomóc w problemie autora wątku.
Odpowiedz
#14
0
OK. Wywalcie mnie z tego wątku (moje wpisy). Smile   Sorry
Odpowiedz
#15
0
Po konsultacji ze znajomym, zasugerował mi jako początkującego na początek Debiana odpalanego z pendrive'a. Jutro mam go mieć i przetestować. Narazie odradza zabawę w podziały partycji i instalowanie na kompie. Jak złapię trochę doświadczenia - wtedy może przejdę na dysk Wink

Czy debian działa na podobnej zasadzie co mint ?
Odpowiedz
#16
0
W sumie dobre rozwiązanie - posiedzenie na systemie zainstalowanym na pendrivie. Ale czysty Debian, to chyba kiepski pomysł. Jeśli coś nie będzie chodziło od "strzału" weź Minta. Debian jest dobry dla nieco bardziej obytych z Linuksem, np. dedito Smile
Ja siedzę na Mincie, bo leniwy jestem.
Jakby coś pytaj. Nie oczekuj oczywiście wydajności od takiego systemu Smile
Mint pośrednio przez Ubuntu jest pochodną Debiana... paczki nawet nazywaną się "deb" Smile
Odpowiedz
#17
0
Jak chcesz przyjaznego Debiana w szatkach Minta, to bierz LMDE.
Debiana początkującemu bym raczej nie polecał.
Z drugiej strony jak ktoś ma smykałkę do IT, to jak najbardziej polecałbym zaczynać od dystrybucji bazowej Debian, bo wtedy poradzi sobie w każdej pochodnej Debiana, typu *buntu, Mint itd.
Odpowiedz
#18
0
Póki co, narazie testuję live mint z pendrive.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości