Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Aktualizacje systemu a pojemność dysku.
#1
0
Pytanie mam takie:
Mam w komputerze tylko jeden dysk SSD o pojemności 120 GB.  Mam na tym dysku zainstalowany windows 10 i Linux mint. Na linuxa mint wydzielona jest partycja o rozmiarze 45 GB.  Czy instalując wszystkie aktualizacje jakie wynajdzie mint, miejsce na dysku bedzie mi się cały czas zmniejszać???   Czy na przykład za jakieś pół roku instalując wszystkie poprawki zabraknie mi miejsca na dysku????   Czy to jest tak że nowe aktualizacje/pakiety danych instalują się w miejsce poprzednich i zajęte miejsce bedzie mniej wiecej na stałym poziomie???
#2
0
#3
0
Jeżeli zastosujesz się do porad w działach "Pakiety pozostające po instalacji programów" i "Zbędne jądra Linuksa" w poradniku wskazanym przez yahoob3, to zajęta pamięć pozostanie mniej więcej na tym samym poziomie, jeżeli chodzi o aktualizacje.
#4
0
Jeszcze mam pytanie takie.    Chodzi o komputer typu PC stacjonarny.  Czy w gotowych (złożonych komputerach) na przykład kupiony w komputroniku lub x-kom firmy lenovo lub dell. (firmy podane przykładowo)  mogą być blokady intalacji linuxa i działa tylko windows 10 ??? Czy na każdym laptopie i komputerze PC odpali linux ???
#5
0
Zasadniczo Linuksa zainstalujesz na każdym takim komputerze. Czasem tylko trzeba kilka rzeczy przestawić w BIOS/UEFI, np. https://forum.linuxmint.pl/showthread.php?tid=553.
#6
0
Bede w niedługim czasie zmieniał komputer na inny. Czy lepiej kupić procesor i karte graficzną intela czy AMD biorąc pod uwage działanie linuxa. Czy ma to jakieś znaczenie??? komputer bedzie używany głównie do internetu (you tube, słuchanie muzyki).
#7
0
Oznaczam wątek jako rozwiązany.
Zamykam wątek.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości