Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komputer pod linuxa AMD czy Intel???
#1
0
Bede w niedługim czasie zmieniał komputer stacjonarny na inny. Czy lepiej kupić procesor i karte graficzną intela czy AMD biorąc pod uwage działanie linuxa i sterowniki . Czy ma to jakieś znaczenie??? komputer bedzie używany głównie do internetu (you tube, słuchanie muzyki).
Odpowiedz
#2
0
Do internetu wystarczy karta zintegrowana z procesorem.
Odpowiedz
#3
0
(07-02-2020, 17:42)dedito napisał(a): Do internetu wystarczy karta zintegrowana z procesorem.

Dodano po pewnym czasie:
Czy ma znaczenie wybór czy AMD czy Intel ??  Dla mnie obojętne które wybiore a linux mint jaką firme lepiej lubi jeśli chodzi o prawidłowe działanie.???
Odpowiedz
#4
0
AMD wyjdzie ci taniej, ot cała różnica. jak do internetu to proponuję Athlona 200ge, ma zintegrowaną grafikę.
Odpowiedz
#5
0
Były jakieś problemy jak wchodziły Ryzeny, ale w nowych kernelach i Biosach już to chyba poprawili.
Sam mam ten dylemat, czy przy modernizacji iść w Intela czy AMD. Cenowo AMD ostatnio łoi Intela i mam dylemat, bo AMD nigdy nie używałem i jest jakaś taka obawa, chyba nieuzasadniona.
W każdym razie wybór procesora nie powinien mieć znaczenia jeśli chodzi o prawidłowe działanie Minta, tym bardziej w takich zastosowaniach.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości