Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Mysz bluetooth samsung widzi ale nie działa
#1
0
Witam!
Jak w temacie: Myszka samsunga mp-900d, bluetooth wbudowany w lenovo w520. Na początku nie widzi myszy. Dopiero gdy nią poruszam lub klikam pokazuje się jako dostępne urządzenie, jednak za chwilę ucieka. Jak już uda się ją złapać w oknie ustawień bluetooth ustawia się jako nieskonfigurowana i nic więcej nie można z nią zrobić... Jakieś pomysły? Z gór dzięki. P.S. jestem zielony jeśli chodzi o linuksa Smile
#2
0
Domyślam się, że używasz domyślnego programu do obsługi BT?
Spróbuj na początek zabić ten "systemowy" sudo killall blueberry, zainstalować blueman sudo apt install blueman.
DODANO: Jeśli zadziała, blueberry usuniesz poleceniem sudo apt purge blueberry.
Do terminala wklejasz przez Ctrl+Shift+V.
Jeśli na tym nie zadziała będziemy kombinować dalej.
BTW nie ma w tej myszce normalnego adaptera wpinanego w port USB?
#3
0
Dzięki za szybką reakcję ale niestety nie mam czegoś takiego jak blueberry... Blueman już wcześnie j zainstalowałem... lipa. Nie działa. Nie usuwałem blueberry. Do myszki nie ma adaptera. Jest dedykowana do Tableta NotePro 12.2 razem z klawiaturą. Pod win7 działa i - nie dam sobie ręki uciąć - pod ubuntu chyba działała... Ale nie jestem pewien.
#4
0
Skoro to dedykowany sprzęt, to... jakoś nie mam pomysłu, może poza wymianą baterii, bo kiedy już wysiada, to daje podobne objawy.
Każda inna myszka za 20 zł zadziała.
Nawet w jej specyfikacji jest to "dedykowanie" opisane. Cudów bym się nie spodziewał... "kopał z koniem" też nie. Smile
#5
0
A wiesz że masz absolutną rację!!! Jakaś masakra!!! wymieniłem baterię i wszystko ok... Siara jak ch... że nie sprawdziłem tego w pierwszej kolejności, a do kilku godzin szperam po necie i nie mogę znaleźć rozwiązania... Dzięki!!!
#6
0
Big Grin

Oznaczam wątek jako rozwiązany.
Zamykam wątek.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości