Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mint, problem z logowaniem. Pętla
#1
0
Cześć,
Wczoraj popełniłem błąd i przypadkiem usunęła mi się bądź zmieniła formatowanie plików partycja z Mintem. Próbowałem jakoś ją przywrócić, ale nie udawało mi się. Jestem początkujący zaznaczam.
Zainstalowałem sobie od nowa Minta w najnowszej wersji i zacząłem stawiać całe środowisko.
Teraz występuje problem z logowaniem. Pętla po wpisaniu hasła poprawnego. CTRL+ALT+F2, zalogowałem się poprawnie. Nie działa komenda sudo, muszę przypisać PATH = "/usr/bin:$PATH" i dopiero zaczyna działać to polecenie. wchodzę do środowiska graficznego "sudo startx".
I tutaj kilka dodatkowo zauważonych błędów:
1. Menadżer aktualizacji się wykrzacza: dpkg nie przypisane (nie pamietam na ten moment dokłądnie)
2. Nie mogę otworzyć zainstalowanyc aplikacji niektóych (Mozilla)
3. Nie mogę modyfikować, ani dodać użytkowników.

Wydaje mi się że przy stawianiu MySQL Servera mogłem coś schrzanić. Czy ktoś może mnie nakierować? Albo miał podobny przypadek? Nie chciałbym od nowa stawiać całego środowiska Sad

Wykonywałem już między innymi to, ale nic nie pomaga. Po ponownym CTRL+ALT+F2 muszę od nowa przypisywć PATHA do tego żeby sudo działało:

sudo chown myuser:myuser /home/myuser/.Xauthority
Odpowiedz
#2
0
Komenda sudo powoduje, że to co wpisujesz po niej jest wykonywane jako root.
Środowisko graficzne uruchamiaj ze swojego konta, czyli wystarczy startx
Zacznij od sprawdzenia czy masz wolne miejsce na dysku, bo takie zapętlenie logowania jest jednym z objawów.
Odpowiedz
#3
0
Wolne miejsce jest. Około 100GB. O zapęteleniu czytałem ze tak może się dziać przy braku miejsca.
Ale dlaczego by przeglądarek nie odpalało?

A nie ma jakiegoś recovery to default ? Wrzucę screena z domu po południu. Jakie komendy powinienem użyć, żeby pokazać co tam się mogło zadziać? Screena z menadżera aktualizacji wrzucę.
Odpowiedz
#4
0
Jak masz włączony timeshift, to możesz przywrócić system do okresu kiedy pracował poprawnie.
W Linux Mint 19.3 ta funkcja jest chyba domyślnie włączona.

Jak masz problem z uruchomieniem go w bieżącym systemie to możesz go też uruchomić z poziomu sesji live.
https://itsfoss.com/backup-restore-linux-timeshift/
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości