Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Windows 10 i Mint na jedny dysku
#1
0
Cześć.
Mam pytanie czy na jednym dysku SSD te dwa systemy obok siebie dobrze zadziałają. Jeżeli tak to czy  drugi dysk w komputerze HDD można wykorzystać dla Minta np; jako magazyn danych.
Odpowiedz
#2
0
Instalacja dwóch systemów na jednym dysku jest łatwiejsza niż na dwóch dyskach.
Drugi dysk można wykorzystać na magazyn i będzie dostępny dla Linuksa albo dla obydwóch systemów jeśli partycja będzie sformatowana jako NTFS.
Odpowiedz
#3
0
Ok.
Mam dysk SSD 250 GB,  ile miejsca przeznaczyć na Minta .
Odpowiedz
#4
1
Odpowiedz
#5
0
Ok. Można zamykać.
Odpowiedz
#6
0
Wrzuć jaką konfigurację wybrałeś, to się oceni.
Odpowiedz
#7
0
Instalacja Linux  obok systemu Windows. W sumie to nic nie stracę dane mam na drugim dysku, najwyżej rozwalę  Windowsa to będę próbował inaczej. Biorę się do roboty ,po instalce jak będzie ok to się odezwę.

Dodano po pewnym czasie:
Zainstalowałem na 1 SSD Windows i Minta mam wybór przy uruchamianiu, wszystko opiszę z grafiką jeszcze dzisiaj ale później  (teraz obowiązki  spacer z psem i takie tam, żona stoi za plecami)

Dodano po pewnym czasie:
Moja płyta Główna Gigabyte GA-970A-DS3P
Grafika GeForce GTX 750
[Obrazek: E6nPoDol.jpg][Obrazek: ecMtXeul.jpg][Obrazek: uvkiONJl.jpg][Obrazek: K3eNwUEl.jpg][Obrazek: FYl7zXVl.jpg][Obrazek: 6Eoulakl.jpg][Obrazek: a2mdD0tl.jpg][Obrazek: mTxckn6l.jpg] Musiałem w BIOSIE zmienić ustawienie Controllera IOMMU na pozycję wyłączony (IOMMU to jednostka zarządzania pamięcią (MMU), która łączy magistralę We / Wy obsługującą DMA z pamięcią główną). Następnie na dysku SSD na którym był Windows zrobiłem 50 GB wolnego miejsca dla Minta. Instalacja z USB obok Windows jak na zdjęciu. Wszystko poszło szybko i sprawnie, teraz przy uruchomieniu mam wybór między Mintem a Windowsem.

Dodano po pewnym czasie:
Może komuś pomoże podczas instalacji linuxa przy Windows (oczywiście na podobnym sprzęcie)

Dodano po pewnym czasie:
[Obrazek: nrAEclsl.png]
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości