Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Zamienił Pulpit na Desktop
#21
0
Jeśli dobrze pamiętam, gdzieś w systemie ustawia się spolszczenie/uzgodnienie z językiem systemu nazw katalogów użytkownika.
Nie jestem sobie w stanie tego miejsca przywołać...
#22
0
Tak, znalazłem i dałem polecenie zastosuj w całym systemie ale katalog desktopyyy nie da sie usunąć natomiast pulpit mógłbym
#23
0
Przy zmianie języka w jakim wyświetlany jest system jest opcja zmiany nazw katalogów. Spróbuj zmienić język interfejsu z polskiego na angielski i z powrotem na polski. Po każdej zmianie trzeba się ponownie zalogować.

Dla mnie ten system nadaje się do reinstalacji.
Ponownie pobierz plik ISO.
Sprawdź czy nie został uszkodzony podczas przesyłania.
Jeżeli instalowałeś z DVD tym razem użyj pendrive.
#24
0
OK tylko ze to było tak że jak pisałem system się uruchomił z tym nieszczęsnym Desktop pustym i pełnym Pulpitem to system zainstalowałem od nowa, przepisałem do katalogu Desktop zawartość Pulpit i pojawiła zawartość na ekranie. Ja instaluje z zachowaniem danych bo / jest na partycji a na rozszerzonej jest /home i pytanie czy nie zachował się jakiś plik konfiguracyjny ?. System zawsze robie z pendrive który jest utworzony programem unetbootin.
#25
0
Na tym właśnie może polegać problem że przy instalacji pozostawiasz partycję /home ze starymi plikami konfiguracyjnymi które mogą zawierać błędy albo nie działać dobrze z nowymi wersjami programów.
#26
0
Dobrze by było w takim razie zmienić nazwę katalogu /home/marek na /home/marek_kopia i przy instalacji założyć znowu konto marek, a z tej kopi sobie poprzenosić co trzeba, raczej omijając katalogi ukryte (z kropką na początku nazwy), chyba, że na 100% wiemy, że te dane potrzebujemy (przykładowo powiązane z takimi programami jak .wine, .steam etc.)
#27
0
Że mnie musi zawsze coś osobliwego przytrafić, system zainstalowałem od nowa najpierw 19.3 cinnamon a potem 19.2 i tym razem na pulpicie fizycznym mam cały katalog /marek a pulpit jest ale nie na ekranie, Nie mam koncepcji jak prawidłowo zainstalować system bez formatowania partycji /home
#28
0
Em ... nie wiele z tego rozumiem.
Zmieniłeś nazwę obecnego katalogu domowego jak pisałem wcześniej?
#29
0
Zasadniczo na początek zrób sobie porządek w home. W sensie zainstaluj system wraz z /home na czysto (czyli kopia Twoich plików i dopiero potem wkopiować je na swoje miejsca - Dokumenty, Muzyka, itd.)
Katalogi z kropkami sobie raz odpuść - jedyny jaki możesz zostawić, to .thunderbird, jeśli używasz tego klienta poczty. Jeśli nie - też olewasz.
Z tego, co widzę masz taki bajzel, z własnością plików włącznie, że warto poświecić trochę czasu i zrobić to porządnie.
Ujmę to tak: większość zawartości mojego /home pamięta czasy Minta 13 Maya, czyli ma jakieś 7 lat Smile, ale... kiedy wgrywam system od nowa, nie wszystkie ustawienia kopiuję, bo łatwo wtedy o błąd - nowe nie zawsze z powodzeniem "łyka" stare Smile
Druga sprawa to musisz pamiętać, że jeśli coś robisz w /home, żadnego sudo nie używasz - nigdy!
#30
0
Tez tak pomyślałem ze muszę system zainstalować na czysty dysk, I też dojrzałem do tego ze ktoreś z zapisanych ustawień robi takie żarty. Tyle że muszę wymyślić gdzie przekopiować około 100 G danych.Mam na dysku około 100G i czy ktos ma jakiś pomysł jak zrobić tak zeby nie przepisywać z dysku na dysk ?


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości