Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Własne klucze dla Secure Boot w firmware EFI/UEFI
#21
0
Pierwsze nic. Drugie: ten system nie wspiera secure boot
Odpowiedz
#22
0
To ciekawe, wygląda na to, że twój system jest jakiś niedorobiony -- nie ma żadnych certyfikatów zaszytych w firmware EFI/UEFI... W takim przypadku no Secure Boot działać raczej nie będzie więc się nie dziwie, że nie ma stosownych opcji w konfiguracji. Pytanie tylko -- co się stało z tymi certyfikatami? Big Grin
Odpowiedz
#23
0
(23-03-2020, 22:13)morfik napisał(a): Pytanie tylko -- co się stało z tymi certyfikatami? Big Grin
Diabli nadali. Może kupiłem lapa od jakiego hakiera? Big Grin Fakt faktem, gość był nieco dziwny, a i wiele nie chciał za niego, bo nie całe 4 stówy. A tak na poważnie, myślisz że ktoś grzebał w biosie? Może wgrał jakąś padaczkę? Chociaż nic mi nie podskakuje xD
Odpowiedz
#24
0
Ciężko powiedzieć -- mój laptop kosztował 250 zeta i ma wszystko na miejscu. Big Grin Po tym jak mu shakowałem ten jego firmware, to mam dostęp do czegoś takiego:


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#25
0
ło żesz. Bios bogatszy niż w nie jednym desktopie Big Grin Gratulejszyn
Odpowiedz
#26
0
No każda z tych pozycji ma kilkanaście dodatkowych ale standardowo tego menu advanced to nie ma. Big Grin

A co do tego braku kluczy u ciebie, to pewnie raczej producent nie zaimplementował tego w firmware. Bo efi-readvar powinien zwrócić chociaż nazwy zmiennych, puste bo puste ale powinien coś wypisać. A u ciebie nie ma nawet nazw zmiennych, więc można przyjąć, że ich w ogóle nie ma w firmware -- dziwna ta implementacja EFI/UEFI... Big Grin
Odpowiedz
#27
0
Zwraca: nie znaleziono polecenia Big Grin
Odpowiedz
#28
1
Better response on post RE: Własne klucze dla Secure Boot w firmware EFI/UEFITo doinstaluj sobie efitools ...
Odpowiedz
#29
0
Kod:
[color=#000000]Variable PK has no entries [/color]
Variable KEK has no entries
Variable db has no entries
Variable dbx has no entries
Variable MokList has no entries
Odpowiedz
#30
0
No to ktoś te zmienne wyczyścił. Big Grin Pytanie po co ... i kto? Big Grin
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości