Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Utworzenie pliku wymiany z poziomu systemu live, dla systemu na dysku
#1
0
Witajcie. Byłem pewien, że system korzysta z pliku wymiany, a nie z partycji, więc tą, odłączyłem. No i system umarł. Teraz pytanie, czy za pomocą nośnika live systemu, uda się mi stworzyć plik wymiany, tak by system korzystał z niego? Pewnym obejściem jest przywrócenie partycji, co nie stanowi kłopotu. Chciałbym jednak poznać inny sposób na przywrócenie systemu do dzialania.

Samo podlaczenie partycji jak widze, nie dziala jednak. Swita mi - kiedys dawno temu przerabialem podobny temat u siebie - ze nalezy dopisac UUID partycji w pliku. Tylko, w ktorym, gdzie?
#2
1
Better response on post RE: Utworzenie pliku wymiany z poziomu systemu live, dla systemu na dyskuW jaki sposób odłączyłeś partycję SWAP?
Zajrzyj do /etc/fstab może wpis dla SWAP jest tylko zakomentowany.
Jeśli działa tryb rescue to lepiej jego użyć aby przywrócić SWAP.
#3
0
No wlasnie tryb recovery uruchamia sie, ale jak tylko klikne jakikolwiek klawisz, wychodzi i restart. A swap'a odlaczylem za pomoca gparted. I nie przyszlo mi do durnego lba, ze jego widocznosc w zasobach, nie brala sie znikad...[Obrazek: ic9O2xzl.png] A jak bym dal UUID partycji pod home? Tzn, ponizej wpisu /home Wlasciwie nie mam nic do stracenia...
#4
0
Możesz pisać bardziej precyzyjnie?
O co chodzi z tym klikaniem w trybie recovery?
Jak odłączyłeś za pomocą gparted?
Napisz tak aby nie było wątpliwości co, jak, gdzie, kiedy ....
#5
0
W gparted wybralem formatowanie - swap nie byl zamontowany - jednak w zasobach systemu wczesniej, widzialem, ze figuruje z wykorzystaniem 0/5GB. W recovery po wczytaniu, jak tylko wcisne strzalke w dol - chyba ze nie na tym rzecz polega, a mam wybrac cyfre, to wracam tam ino roz - wyskakuje, ze recovery zostanie teraz zamkniete.
#6
0
Co to znaczy "recovery po wczytaniu" ?
Chodzi o to, że pojawia się recovery menu i w tym momencie wciskasz strzałkę w dół?
Naprawdę, tu nie ma jasnowidzów ani wróżek.

Jeśli tylko sformatowałeś SWAP to nie widzę powodu dla którego miało by to spowodować uszkodzenie systemu.

Obawiam się, że szybciej będzie postawić system od nowa, ale jakbyś chciał powalczyć to proszę bardzo:
https://help.ubuntu.com/community/SwapFaq
#7
0
No tak. Pojawia się ekran recovery z menu. Po wciśnięciu strzałki w dół, wychodzi z niego. Udało się mi jednak uruchomić w trybie konsoli. Utworzyłem plik wymiany zgodnie z poradnikiem tylko teraz muszę usunąć ten uuid który dodałem do fstab bo nie uruchamia przez to systemu.
#8
0
zakomentuj ten uuid.
#9
0
Usunąłem ten UUID. System wstał, ale podczas startu mieli coś dłużej i zgłasza błędy. spróbuję posprzatać.

Ok. Wykonanie polecenia dodatnia pliku wymiany do fstab, wedle forumowego poradnika, już załatwiło sprawę. System rusza, bez błędów. Dzięki serdeczne. Rozwiązane.
#10
1
Better response on post Utworzenie pliku wymiany z poziomu systemu live, dla systemu na dyskuOznaczam wątek jako rozwiązany.
Zamykam wątek.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości