Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak użyc xrdp żeby podpiąć się do GUI zalogowanego użytkownika
#1
0
Cześć wszystkim!

Kojarzycie jak w windowsie używając pulpitu zdalnego, można wylogować użytkownika zalogowanego lokalnie i zobaczyć jego ekran?
Chciałbym osiągnąć coś podobnego w Linux Mint 19.3/Cinnamon
Potrzebuje zobaczyć sesję lokalną bo zamierzam sprezentować laptopa ojcu 60+ który nie za bardzo ogarnia komputery. Chciałbym mieć możliwość podpiąć się pod jego sesje kiedy zadzwoni mówiąc że "coś gdzieś kliknął i nie wie co robić"

Jak do tej pory udało mi się połączyć pulpitem zdalnym instalując xrdp. Niestety, z tego co zauważyłem, logując się na tego samego użytkownika co ten zalogowany lokalnie, zaczynam nową, niezależną sesję.

Czy jest jakiś sposób żeby osiągnąć to samo zachowanie co na windowsowym RDP?
#2
1
Better response on post RE: Jak użyc xrdp żeby podpiąć się do GUI zalogowanego użytkownikaAnyDesk - będziesz mógł pomóc nawet z telefonu.
Powinien być w repozytoriach. Do zastosowań prywatnych jest darmowy.
#3
0
Ja używam Remmina.
Zastanawia mnie jedynie "Kojarzycie jak w windowsie używając pulpitu zdalnego, można wylogować użytkownika zalogowanego lokalnie i zobaczyć jego ekran?"
Jaki program/protokół był użyty do powyższego celu?
#4
0
(28-03-2020, 23:37)dedito napisał(a): Ja używam Remmina.
Zastanawia mnie jedynie "Kojarzycie jak w windowsie używając pulpitu zdalnego, można wylogować użytkownika zalogowanego lokalnie i zobaczyć jego ekran?"
Jaki program/protokół był użyty do powyższego celu?
Natywny windowsowy Remote Desktop Connection. Mówię o łączeniu się windows->windows

Dodano po pewnym czasie:
(28-03-2020, 22:40)yahoob3 napisał(a): AnyDesk - będziesz mógł pomóc nawet z telefonu.
Powinien być w repozytoriach. Do zastosowań prywatnych jest darmowy.

Zainstalowalem AnyDesk - działa jak złoto ogromnie dziękuję!


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości