Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ochrona PC z Linuksem Mintem
#11
1
Better response on post RE: Ochrona PC z Linuksem@omkar, poradnik został zastąpiony poprawioną wersją którą mi przesłałeś. Przenoszę go także do działu "Poradniki i najczęściej zadawane pytania".
Odpowiedz
#12
0
Głównie z tego względu, że darmowa wersja Sophos Free Antivirus for Linux została porzucona, zaktualizowałem temat.
[Obrazek: 96ae32b114e54.jpg]
Odpowiedz
#13
0
(11-04-2020, 20:49)dedito napisał(a): Nie używam takich narzędzi jak BleachBit.
Słyszałem trochę złych opinii na jego temat.
Być może, wystarczy ostrzenie o ewentualnych konsekwencjach nierozważnego użycia.
Poza tym, poprawiłbym gdzieniegdzie formatowanie tekstu i ogólnie jestem za przeniesieniem do poradników jeśli autor nie ma nic przeciwko.

Zamiast BleachBit, powinno się używać:

Kod:
$ aptitude search '?narrow(?installed, ?not(?origin(Debian)))'

albo taki lepsiejszy odpowiednik: Big Grin

Kod:
$ apt-forktracer

No i też:

Kod:
# find /etc -name '*.dpkg-*' -o -name '*.ucf-*' -o -name '*.merge-error'

No i też nie zaszkodzi:

Kod:
# dpkg --audit

oraz

Kod:
# aptitude search "~ahold"

i jeszcze:

Kod:
# deborphan --guess-dummy

No i też do przeczyszczenia:

Kod:
# aptitude search '~co'
# aptitude purge '~co'
# apt-get autoremove

Wyjścia tych poleceń obowiązkowo do przeanalizowania i przy odrobinie myślenia można bez większego problemu przeczyścić sobie system.
Odpowiedz
#14
0
[Obrazek: 96ae32b114e54.jpg]
Odpowiedz
#15
0
Temat uzupełniłem o ochronę za pomocą piaskownicy Firejail. Z menadżera oprogramowania Minta instalujemy nakładkę graficzną Firetools i z jej poziomu podwójnym kliknięciem myszki, uruchamiamy przeglądarki internetowe, klienta poczty lub inne aplikacje, zabezpieczając programy oraz system przed szkodliwymi działaniami.
[Obrazek: 96ae32b114e54.jpg]
Odpowiedz
#16
0
Cytat:Zawirusowanie systemu Linux, przez samo odwiedzanie stron Web jest niemożliwe, ale zdarza się sporadycznie, zainfekowanie przeglądarki internetowej lub otwarcie stron WWW dokonujących phishingu. Dlatego aby temu zapobiec, należy zainstalować dodatek blokujący reklamy, szkodliwe skrypty oraz strony uBlock Origin z włączonymi filtrami: prywatność, domeny ze złośliwym oprogramowaniem, koparki i przekręty z polskimi listami - klik.
Ten akapit nie ma sensu Smile jakieś pomieszanie z poplątaniem Smile

Ogólnie to za dużo tematów poruszyłeś w tym poradniku, poruszyłeś wiele tematów ale nie wiele z nich wyjaśniłeś.
Jakiś początkujący imho będzie miał tylko większy chaos w głowie.
Odpowiedz
#17
0
To nie jest konstruktywna krytyka, tylko niekonstruktywny atak. To nie moja bajka Smile
[Obrazek: 96ae32b114e54.jpg]
Odpowiedz
#18
0
Napisałem co zauważyłem i nie był to atak, to by było na tyle.
Przenoszę do działu Hyde Park i ściągam rangę redaktora.
Odpowiedz
#19
0
Jesteś mściwym i aroganckim człowiekiem. Powinieneś sam sobie ściągnąć rangę.
[Obrazek: 96ae32b114e54.jpg]
Odpowiedz
#20
0
Ściągnąłem Ci rangę bo podejmujesz tematy (piszesz poradniki) co do których nie masz wystarczającej wiedzy, ale ok rozumieliśmy, że nie od razu Kraków zbudowano i tolerowaliśmy to co piszesz. Jednocześnie nie reagujesz na uwagi, moje , innych ludzi z załogi, odbierasz je jako atak, słowem takie mam doświadczenia z całej Twojej bytności na randze redaktora.
Jeśli ktoś z załogi forum ma inne zdanie to chętnie je wysłucham.
Temat otwarty.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości