Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane JDownloader i drzewo katalogów w linuksie
#1
0
Witam

Mam problem z ustawieniem folderu pobierań w programie JDownloader. Tworzę nowy katalog w katalogu użytkownika w /home, wskazuje go programowi żeby w nim zapisywał. No i on niby w nim zapisuje, ścieżka się zgadza. Plik się pobiera, wchodzę do folderu a tam nic. Wyszukuję po nazwie pliku i się okazuje, że jest, ale w /proc/jakaś dziwna losowa liczba/cwd i tam jest katalog o nazwie tego jaki stworzyłem, z danym plikiem.

Przeklikuję inne foldery z dziwnymi liczbami w /proc i się okazuje, że niektóre zawierają folder cwd (dowiązanie do katalogu) który zawiera mój folder użytkownika z katalogu home. To jest jakieś przekierowanie do katalogu użytkownika? Np w katalogu proc/15088 jest katalog cwd który zawiera wszystkie katalogi z home, a w katalogu proc/15451 cwd zawiera tylko ten nowy katalog który stworzyłem.

Przyznam szczerze, ze nic z tego nie rozumiem. Nie rozumiem też dlaczego program któremu daję folder docelowy home/darek/downloads zapisuje plik w katalogu /proc/5451/cwd/downloads.

I z tego co widzę to ten plik wraz z katalogiem w /proc znika po zamknięciu programu.

Może ktoś mi to wytłumaczyć?
#2
1
Better response on post RE: JDownloader i drzewo katalogów w linuksieJeśli instalowałeś z Menedźera oprogramowania, to w trzecim komentarzu jest rozwiązanie Smile
[Obrazek: ehnMhSAl.png]

Cierpliwie poczekaj po kliknięciu:
[Obrazek: 4oF3PHpl.png]
plik JD2Setup_x64.sh ściągnie się do domyślnej dla przeglądarki lokalizacji (np. Pobrane).
Po zakończeniu plik kliknij PPM, Właściwości i w zakładce uprawnienia zaznacz "Zezwolenie na wykonywanie pliku jako programu". Potem uruchom plik dwuklikiem i wybierz "Uruchom w terminalu".
#3
0
A to takie obuwie... Faktycznie, zainstalowałem ze strony i śmiga. Dzięki
#4
0
Oznaczam wątek jako rozwiązany.
Zamykam wątek.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości