Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z Shotcut, przestał działać
#21
1
Better response on post RE: Problem z Shotcut, przestał działaćTeraz
Kod:
sudo apt-get -f install
Odpowiedz
#22
0
(15-04-2020, 15:13)dedito napisał(a): Teraz
Kod:
sudo apt-get -f install
To polecenie zainstalowało pliki
Odpowiedz
#23
1
Better response on post RE: Problem z Shotcut, przestał działaćNo to została jeszcze możliwość instalacji wersji 17 shotcuta lub kompilacja ze źródeł.
Ogólnie jak pisałem lepiej zainstalować system 64-bit bo takich problemów będzie więcej.
Odpowiedz
#24
0
(15-04-2020, 15:28)dedito napisał(a): No to została jeszcze możliwość instalacji wersji 17 shotcuta lub kompilacja ze źródeł.
Ogólnie jak pisałem lepiej zainstalować system 64-bit bo takich problemów będzie więcej.
Będę instalował Shotcut 17 tylko muszę zrestartować komputer, gdyż gedit twierdzi że mam jeszcze zainstalowany Shotcut, a ja raczej go usunąłem. Człowiek ma sentyment do tego systemu i szkoda reinstalować. A że wcześniej działało a teraz nie działa to jeszcze nie mogę się pogodzić ze stratą tego Shotcuta na tym moim starym sprzęcie

Dodano po pewnym czasie:
sudo dpkg -i   
tym poleceniem zainstalowałem Shotcut 17 bo inaczej GDebi mówił że mam zainstalowaną nowszą wersję programu

Dodano po pewnym czasie:
Mam jeszcze jeden pomysł. Zainstalowałem Shotcut version 15.07.02 i on w miarę normalnie się zachowuje w porównaniu do innych wersji bo otwiera się przy pomocy komendy Shotcut z terminala i wszystko wygląda normalnie po jego otwarciu poza tym że nie ma obrazu (zamiast nbiego jest zielona plansza). I pomyślałem że jakby wykryć powód braku obrazu to możnaby w taki sam sposób później naprawić obraz w nowszych wersjach programu. Może jakieś kodeki czy sterowniki mogłyby przywrócić wyświetlanie obrazu w Shotcut ?
Odpowiedz
#25
1
Better response on post RE: Problem z Shotcut, przestał działaćSprawdź ten shotcut na nowym koncie użytkownika.
Odpowiedz
#26
0
(15-04-2020, 19:44)dedito napisał(a): Sprawdź ten shotcut na nowym koncie użytkownika.

Niestety na nowym koncie użytkownika jest taka sama sytuacja bez zmian
Odpowiedz
#27
0
To sprawdź jeszcze sobie na wersji live-cd.
Odpowiedz
#28
0
Dziękuję Wam za odpowiedzi i na pewno coś się nauczyłem i jeszcze się nauczę więcej z Waszego forum o Mint w przyszłości Smile 
Niestety wygląda na to że muszę się pożegnać z Shotcut na tym stary kompie. Do działania programu potrzebne jest OpenGl 2.0 (z rozszerzeniem buforowania klatkowego), a moja wersja jest 1.4. To może tłumaczyć dlaczego program kiedyś u mnie działał ponieważ znalazłem info. że Intel skończył obsługę swoich starszych grafik przez OpenGl 2.1 (wtedy musiałe mieć właśnie ten OpenGl przed aktualizacją) i zaktualizowano zpowrotem stare grafiki do OpenGl 1.4 (i wygląda na to że nie da się tego odkręcić Sad  Powodem było złe działanie na starych komputerach m.in. Google Chrome za co dopowiadało OpenGl 2,1 , więc w tym przypadku powrócono do tej starszej wersji 1.4 (na niej chodzi to lepiej).
Pozytywne jest to, że dzięki temu ca łemu grzebaniu w systemie zaktualizowałem system do Mint 19 (podobno po takim czymś komp moż nie wstać) i teraz komp chodzi mi lepiej więc to jest spoko na plus Smile  Pozdrawiam!
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości