Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane montowanie dysków
#1
Photo 
0
Na początek witam wszystkich.

Zainstalowałem Linux Mint 19.3 na dysku M.2, w komputerze mam jeszcze drugi dysk SATA HD oraz podłączony dysk zewnętrzny.    

Po kliknięciu w ikonkę dysku z systemem (M.2) na pulpicie dysk się nie otwiera tylko wyświetla komunikat: "zamontowanie położenia nie jest możliwe". Do tego dysku natomiast normalnie wchodzę przez katalog domowy.

Po kliknięciu na pulpicie w ikonę drugiego dysku HD (nazwany 250HD) z danymi pojawia się komunikat: "plik 250HD1 nie jest skojarzony z żadną aplikacją. Użyj opcji otwórz za pomocą, aby powiązać ten typ pliku z programem". Aby dostać się do zawartości tego dysku muszę go w katalogu domowym odmontować.

I tak się dzieje po każdym uruchomieniu komputera. Co zrobiłem nie tak?


Załączone pliki Miniatury
   
#2
0
Po odmontowaniu dysku nie ma do niego dostępu.
Jeżeli po każdym uruchomieniu komputera musisz ten dysk zamontować to można włączyć automatyczne montowanie np. za pomocą programu Dyski.
Nieraz po utworzeniu partycji z danymi należy zmienić jej uprawnienia za pomocą polecenia w terminalu (zamiast /XXXX należy wpisać ścieżkę do partycji):
Kod:
sudo chown $USER:$USER /XXXX
#3
0
(21-04-2020, 16:30)magnus napisał(a): Po odmontowaniu dysku nie ma do niego dostępu.
Jeżeli po każdym uruchomieniu komputera musisz ten dysk zamontować to można włączyć automatyczne montowanie np. za pomocą programu Dyski.
Nieraz po utworzeniu partycji z danymi należy zmienić jej uprawnienia za pomocą polecenia w terminalu (zamiast /XXXX należy wpisać ścieżkę do partycji):
Kod:
sudo chown $USER:$USER /XXXX
Dziękuję. Działa Smile.

Jeszcze jedno pytanie, co do dysku głównego ADATA SX6000PNP (na którym mam zainstalowanego Minta). Czy to powyższe polecenie mogę/powinienem analogicznie zastosować także do tego dysku? Pokazuje we właściwościach, że nie jest zamontowany. Czy coś jeszcze muszę wpisać w terminalu. Bo poza tym nic się nie dzieje i komputer pracuje sprawnie. Nie jestem pewny, ale wydaje mi się, że wcześniej zamontowałem ten dysk przez program Dyski i wtedy po ponownym uruchomieniu komputera system nie chciał się zabootować.

[Obrazek: abJn8G1l.png]
#4
1
Better response on post RE: montowanie dyskówTo polecenie stosuje się tylko dla partycji z danymi.
Jeżeli Mint się uruchamia to nie trzeba nic więcej robić.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości