Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Otwieranie ruchomych webp
#1
0
Witam

Szukam programu który pozwoli mi przeglądać ruchome obrazy (coś ala gif) w formacie webp. gThumb nie działa, gwenview też, mirage też nie, a imagemagick nawet nie umiem uruchomić.
#2
0
Widziałeś tę stronę? https://itsfoss.com/webp-ubuntu-linux/

BTW obraz wyświetlisz przy pomocy ImageMagick klikając na obraz PPM w menu wybierając otwórz przy pomocy i dalej imagemagick Smile
#3
0
Widziałem tą stronę, ale aplikacje na niej wskazane właśnie nie zadziałały. XnView też skapitulował. Gimpa jeszcze nie próbowałem, ale to trochę bezcelowe. To tak jakby brać kombajn żeby pojechać do sklepu.
Przerabiać plików na gif (bo przypominam, że chodzi o ruchome obrazy) nie zamierzam bo jest ich kilkaset i bym się chyba zapocił.

Co do imagemagick - zainstalowałem i go nie było w programach. Ani w menu, ani na liście "otwórz za pomocą". 

Pod windowsem na irfanview działa od strzała, więc pliki są ok.

PS. FIrefox te pliki otwiera. Ale to nie jest wygodna przeglądarka obrazów.
#4
0
Uruchom gThumb w terminalu i pokaż co się pokaże.
Kod:
gthumb nazwa_pliku.webp
#5
0
Nic się nie pokazuje. Otwiera się okno gthumb które wyświetla puste pole (bo nie wczytuje pliku).

Póki co rozwiązałem problem instalując IrfanView przez Wine.
#6
0
Pokaż jak to robisz z tym gthumb.
#7
0
Kod:
darek@darek-MS-7B86:~$ cd /media/darek/Green/gify
darek@darek-MS-7B86:/media/darek/Green/gify$ ls
14839221.webp   19942589.webp   21378532.webp
15440960.webp   21124170.webp   6709095.gif
17347585.webp   21315728.gif   'rozporządzenie znaki drogowe war tech'
darek@darek-MS-7B86:/media/darek/Green/gify$ gthumb 14839221.webp (otwiera się puste pole w oknie gthumb)
darek@darek-MS-7B86:/media/darek/Green/gify$ gthumb 6709095.gif (otwiera się plik w oknie gthumb)
darek@darek-MS-7B86:/media/darek/Green/gify$ gthumb 21378532.webp (znowu puste pole)
darek@darek-MS-7B86:/media/darek/Green/gify$
#8
0
Możesz udostępnić ten plik 14839221.webp lub jakiś inny z którym jest problem?
#9
0
Problem jest z każdym który jest w formacie webp z obrazem ruchomym. Przez załącznik nie chce przejść bo za duży plik, więc daję link (trzeba zjechać na dół i tam pobierz plik):

https://megawrzuta.pl/download/bc4adb538...ededb.html

Zrobiłem jeszcze eksperyment - przekonwertowałem gifa na webp - żadna linuxowa przeglądarka obrazów którą mam w systemie nie otwiera tych plików. IrfanView przez Wine owszem.
#10
0
U mnie bez problemów
[Obrazek: 5zPlHf4.png]


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości