Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kilka drobnych porad dla początkujących
0
Ostatnio zetknąłem się z kilkoma drobnymi przeszkodami podczas używania Minta. Chciałem podzielić się sposobami ich rozwiązania.

1. Odblokowanie bazy kluczy.
Jeśli uruchamiając program wyświetla się monit o podanie hasła, to znaczy, że zostało włączone hasło bazy kluczy. Aby je wyłączyć, trzeba w wyszukiwarce wpisać "hasła" lub "seahorse", PPM kliknąć na "Domyślne" (u samej góry) - zmień hasło, podać hasło, a w powtórzeniu pozostawić puste pole.

2. Chromium.
Jeżeli po instalacji przeglądarka internetowa Chromium jest w wersji angielskiej, to żeby ją spolszczyć, trzeba w terminalu wpisać:
Kod:
sudo apt-get install chromium-browser-l10n
Jeśli chcemy żeby Chromium było tak samo funkcjonalne podczas przeglądania stron Web jak Google Chrome, to instalujemy z repo kodeki do otwierania multimediów: sudo apt install chromium-codecs-ffmpeg-extra. U mnie ta paczka się sprawdziła.

3. W zaktualizowanym Linuksie Mincie 20, po  podłączeniu kablem telefonu do komputera, nie powinno już byc problemów z dostępem do zawartości smartfonów z Androidem oraz z kopiowaniem i przenoszeniem plików. Trzeba w katalogu użytkownika > nośniki, kliknąć na telefon, a w smartfonie zezwolić na dostęp do danych telefonu.
Gdyby jednak były problemy, to należy zainstalować na telefonie i komputerze aplikację Kdeconnect, plus dodatkowo na komputerze Indicator KDE-Connect. Gdyby to nie pomogło, wówczas można skorzystać z AirDroida Personala.

4. Aby mieć w Mincie dostęp do zawartości aparatu cyfrowego, a także możliwość przenoszenia i kopiowania zdjęć na komputer, trzeba tylko włączyć przeglądanie mediów w aparacie. W przypadku problemów należy skorzystać z dostępnej w menadżerze oprogramowania aplikacji DigiKam,, która usprawnia import, a także umożliwia edycję zdjęć. Prostą edycję oraz konwertowanie zdjęć można wykonywać w przeglądarce Pix, natomiast zaawansowane edytowanie umożliwia edytor obrazów Gimp, a konwertowanie do dużej ilości formatów -  XnConvert.
[Obrazek: 7bf901104f55b.png]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości