Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Aplet Pogody
#11
0
a nie jest czasami tak, że to nie aplet pogody jest skopany, tylko coś innego..   Huh  Zainstalowałem kolejny aplet i próbowałem stworzyć dla niego tłumaczenie i tak jak poprzednio tu też nie przyniosło to żadnego efektu. Gdy zmieniam polskie wyrazy w aplecie pogody na inne, to tłumaczenie także się nie zmienia. Wygląda na to, że tłumaczenie dla apletu brane jest z "systemu" a nie z pliku .po.  Dodgy
Jak w ogóle wygląda u Was tłumaczenie systemu ? Zdarzają się u Was często nieprzetłumaczone wyrazy, czy zdania ? Może to tylko u mnie coś nie trybi jak powinno  Confused  Tongue np. program Drawing. Widziałem, że jest dostępne dla niego polskie tłumaczenie, a u mnie wyświetla się cały po angielsku.
#12
0
Zobacz jak to wygląda na systemie live-cd z którego instalowałeś Minta.
#13
0
Libre Office Draw ma polskie tłumaczenie.
Zainstalowałeś dodatkowe pakiety dla języka polskiego?
Menu > Języki > Zainstaluj/usuń języki > Polish, Poland UTF-8 > Zainstaluj pakiety językowe
#14
0
(09-05-2020, 14:43)dedito napisał(a): Zobacz jak to wygląda na systemie live-cd z którego instalowałeś Minta.

Jutro zobaczę i dam znać Wink 

(09-05-2020, 14:47)magnus napisał(a): Libre Office Draw ma polskie tłumaczenie.
Zainstalowałeś dodatkowe pakiety dla języka polskiego?
Menu > Języki > Zainstaluj/usuń języki > Polish, Poland UTF-8 > Zainstaluj pakiety językowe

Wszystkie polskie pakiety językowe mam zainstalowane Wink
Chodziło mi o program "Drawing". Coś jak paint w windowsie.

W międzyczasie znalazłem rozwiązanie mojego problemu Smile
Po edycji i zapisaniu pliku *.po:
Cytat:Open a terminal in the directory where the metadata.json file is saved.
Type in the command cinnamon-json-makepot -i to install the existing translations (i.e. the .po files)
Restart Cinnamon: CTRL+ALT+ESC

Dodano po pewnym czasie:
ok, problem można uznać za rozwiązany i zamknąć temat Wink 

Zabrałem się za tłumaczenie innych apletów. Wstępnie mam jeden gotowy, QRedshift
   

Można wysłać gdzieś gotowe pliki .po, by znalazły się w późniejszych aktualizacjach systemu/apletów ?
#15
0
Zanim zabierzesz się za tłumaczenie apletów, zajrzyj na stronę domową Minta.
Znajdziesz tam informacje, jak można wspomóc developerów i między innymi miejsce gdzie składowane są pliki tłumaczeń do przyszłych edycji.
Może się zdarzyć, że to co przetłumaczyłeś zostało już zrobione i leży na gitlabie czy innym serwisie w oczekiwaniu na zaciągnięcie do przyszłych edycji.

Swego czasu zabrałem się za tłumaczenie oficjalnego podręcznika instalacji bez uprzedniego rozeznania tematu.
No i okazało się, że tłumaczenie już ktoś wykonał. Co prawda to tłumaczenie pozostawiało trochę do życzenia, ale to już inna sprawa.
https://forum.linuxmint.pl/showthread.ph...2umaczenie
#16
1
Better response on post RE: Aplet Pogody
(10-05-2020, 22:55)divoff napisał(a): Chodziło mi o program "Drawing".

Dodaj PPA to znajdziesz polski pakiet dla Drawing w Menedżerze aktualizacji:

Kod:
sudo add-apt-repository ppa:cartes/drawing

Kod:
sudo apt-get update


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości