Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Terra incognita czyli Mint nieznany
#1
0
Wywaliłem na lapku Win 10. Mam świeżego Minta. Chciałbym żeby po prostu działał. Płynniej, szybciej.  Jestem zielony z Linuxa jak ten Mint. Póki co środowisko Cynamon. Pojawiają się pierwsze pytania. Jak zmienić język na PL w Libre Office i Firefox. Dlaczego ciągle muszę autoryzować się hasłem (?) jak grzebię w opcjach  administracyjnych? Jest jakiś bryk pdf dotyczący Linuxa a Minta w szczególności. Co czytać, jakie strony przeglądać dotyczące Linuxa? Jak poznać zestaw tych wszystkich magicznych komend? Czy ten przewodnik http://linuxmint13.freesoftware.cba.pl     może mieć zastosowanie do najnowszej wersji Minta? 
Z pozdrowieniami...
Odpowiedz
#2
0
Trochę za dużo pytań na jeden wątek.

Do Libre i Firefox zapewne trzeba doinstalować paczki językowe.

Autoryzacja hasłem, to jest polityka bezpieczeństwa, zapewne można ustawić "ważność hasła" na jakiś czas od podania, aby nie podawać non-stop.

Dokumentację do Minta znajdziesz oczywiście na stronie domowej tej dystrybucji oraz garść poradników znajdziesz na forach.

Magiczne komendy - to komendy w głównej mierze GNU - google.

Link nie działa.

Proszę stosować zasadę: 1 problem - 1 wątek.
Odpowiedz
#3
0
Dzięki i ok. Link już działa. http://linuxmint13.freesoftware.cba.pl  Porady w tym miejscu mają zastosowanie do najnowszej wersji?
Odpowiedz
#4
0
Pod tym linkiem jest opisana już bardzo stara wersja, zapewne część tych informacji jest aktualna, ale lepiej skorzystać z czegoś świeższego.

Proszę stosować zasadę: 1 problem - 1 wątek.
Odpowiedz


Skocz do:
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości