Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Śmieci po usunięciu aplikacji
#1
0
Witam, mam taki drobny problem. W komunikatorze Discord coś się pokićkało i nie mogę pisać japońskimi znakami. Wszędzie indziej mogę, tylko nie w Discordzie. Wybrałem najprostsze rozwiązanie, czyli usunięcie programu i ponowną instalację. Niestety, po wykonaniu powyższego okazało się, że Discord uruchomił się w pełni skonfigurowany, nawet automatycznie się zalogował. Jak sprawdziłem wszystkie pliki i katalogi o nazwie "discord", mina mi zrzedła. Wyskoczyło ich naprawdę dużo. Powiem szczerze, że trochę mnie to zaskoczyło, do tej pory myślałem, że tylko windows zostawia tyle śmieci w systemie. Zastosowałem wszystkie znane mi sposoby (autoremove, autoclean w terminalu, czyszczenie systemu przez synaptic) i bez zmian.
Teraz do rzeczy: chcę ręcznie usunąć wszystkie zbędne pliki, ale trochę się boję, bo przecież niejednemu psu na imię Burek Smile Nie chcę sobie przez przypadek narobić kłopotów. Jakoś nie natrafiłem na szczegółowe informacje, co jest czym w strukturze plików Linuxa na dysku, które są użytkownika i można je bezpiecznie usuwać, a które są nietykalne. Załączam screeny z menedżerem plików z listą katalogów/plików z "discord" w nazwie i proszę o info, czy można je wszystkie wywalić. Niektóre to obrazki z discordową mordą, więc sprawa jest jasna, ale reszta?


Załączone pliki Miniatury
                   
#2
0
Sprawdź, czy masz w katalogu domowym ukryty (z kropką na początk nazwy) katalog .discord - jeśli tak zmień mu nazwę.
Katalogi ukryte wyświetlisz w nemo Ctrl+H.

EDIT:
W Twoim przypadku może to być ~/.local/share/flatpak/app
#3
0
Nie mam takiego katalogu. Przed akcją wyszukiwania włączyłem wyświetlanie ukrytych plików.
#4
0
Pokaż co Ci wyskoczy z find ~/ -iname *discord
#5
0
(13-05-2020, 21:02)dedito napisał(a): Pokaż co Ci wyskoczy z find ~/ -iname *discord
Kod:
maciej@mpal:~$ find ~/ -iname *discord
/home/maciej/.var/app/com.discordapp.Discord
/home/maciej/.var/app/com.discordapp.Discord/config/discord
#6
0
No i chyba masz te poszukiwane śmieci w /home/maciej/.var/app/com.discordapp.Discord
#7
0
Został jeszcze katalog /var/lib/flatpak/repo/refs/remotes/flathub/app/com.discordapp.Discord z podkatalogiem x86_64 (oba puste) oraz od groma obrazków, które w większości są chyba ikonami. Wszystkie są na załączonych wcześniej zrzutach.
Jest jeden plik tekstowy o nazwie calendar.discordian, ale on chyba nie ma nic wspólnego z Discordem, więc trzeba go pewnie zostawić.
Dziękować Bogu, że Linux nie ma niczego na podobieństwo windowsowego rejestru...
#8
1
Better response on post RE: Śmieci po usunięciu aplikacji/var/lib/flatpak/repo/refs/remotes/flathub/app/com.discordapp.Discord też można usunąć.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości