Autor Wątek: Reklamacja  (Przeczytany 501 razy)

Offline mjab

• Miętowy liść
  • *
  • Punkty: 0
  • Naprawiam komputery, bo kocham IT ... :)
Reklamacja
« dnia: Listopad 19, 2018, 13:38:37 pm »
Jakiś czas temu otrzymałem to :

Cytat: Forum Linux Mint Polska
mjab,

Otrzymałeś ostrzeżenie za umieszczenie reklamy bez zgody administratora forum. Proszę, zaniechaj tego i podporządkuj się regułom panującym na forum. W przeciwnym wypadku poczynimy dalsze kroki.

Pozdrowienia, Załoga
Forum Linux Mint Polska.

Więc odpisałem tak:

Witam,

informuję że konto założyłem 22 września 2014 o godzinie 16:32. W tamtym okresie regulamin forum linuxmint.pl był inny niż tej obecnie.

Nie zostałem poinformowany o jego zmianie, jak i poproszony o akceptację nowej wersji. Nie zostałem też Poinformowany o zasadzie przetwarzania moich danych osobowych w ramach RODO.

W związku z powyższym jeśli natychmiast nie zostanie odblokowane moje konto i posty z nim powiązane, to informuję że wystąpię do Sądu Rejonowego na drogę Cywilną i podważę zapisy obecnego regulaminu. Będę żądał zgody na korzystanie z mojego konta takim jaki jest oraz opłacenie moich kosztów sądowych.

Co do przetwarzania przez tę stronę moich danych osobowych jestem zobowiązany poinformować Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych o nadużyciu. Z mojej wiedzy mandaty zaczynają się od miliona euro.

Pozdrawiam...

Moje idealne forum mint, to takie co przestrzega Polskiego I Unijnego prawa !

Zamieszczam to jako list otwarty.
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2018, 13:48:50 pm wysłana przez mjab »

Offline dedito

• Urząd Porządkowy
  • Miętowy krzew
  • Punkty: 175
Odp: Reklamacja
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 19, 2018, 14:03:46 pm »
Ponieważ napisałeś też praktycznie to samo na PW to odpowiem zbiorczo tutaj.
Nie jestem administratorem tego forum tylko moderatorem i wykonuję postanowienia regulaminu jakie zostały mi powierzone w ramach pełnienia tej funkcji.
Co do zaprezentowanej wykładni prawa nie będę się do niej odnosił bo jeśli dobrze rozumiem, będąc moderatorem nie jestem ADO w rozumieniu RODO.

Do czasu wyjaśnienia tematu przez administratora nie będę wykonywał żadnych czynności których wykonania żądasz w swojej wiadomości.

P.S. Co do zasady przetwarzania danych w odniesieniu do RODO to jest taka informacja na forum], nie mnie oceniać czy taka forma jest wystarczająca.

Offline ciastek1981

• Globator Moderalny
  • Spamerzy
  • Punkty: 153
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 19, 2018, 14:10:48 pm »
Sprawa zgłoszona do administracji forum. Ze swojej strony informuję tylko, że reklamy w profilu zostały usunięte.

Jeżeli użytkownikowi nie pasuje regulamin forum to proszę o skontaktowanie się z administracją w celu usunięcia konta.

Użytkownik ma prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych, żądania od administratora dostępu do jego danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych.
http://forum.linuxmint.pl/index.php/topic,9819.0.html

Z góry komunikuję każdemu użytkownikowi forum, że wszelkiej maści reklamy przemycane w treści, profilu i etc. będą karane wiecznym banem tak samo jak nieodpowiednie zachowanie wobec załogi forum, a w szczególności kierowanie pod naszym adresem gróźb.
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2018, 14:34:20 pm wysłana przez ciastek1981 »

Offline Ender

• Dorodna miętowa sadzonka
  • Punkty: 10
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 19, 2018, 21:38:52 pm »
Kiedy zobaczyłem tytuł, zajrzałem z ciekawości. Kiedy przeczytałem żale, załamalem się. Tylu fajnych ludzi tu jest, pomagają i nigdy bym nie pomyślał, że pojawi się ktoś taki jak autor listu otwartego.
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2018, 22:32:35 pm wysłana przez Ender »

Offline mjab

• Miętowy liść
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 20, 2018, 11:42:50 am »
Kiedy zobaczyłem tytuł, zajrzałem z ciekawości. Kiedy przeczytałem żale, załamalem się. Tylu fajnych ludzi tu jest, pomagają i nigdy bym nie pomyślał, że pojawi się ktoś taki jak autor listu otwartego.

Jestem właścicielem potężnej firmy międzynarodowej.  Generujemy zysk w granicach 4000000000 Dolarów. Zatrudniam prawie 12 milionów pracowników na całym świecie. Marki firmy nie podam bo to nie jest jaki widać miejsce na reklamę.

W życiu nauczyłem się że trzeba przestrzegać prawa, bo tylko za to idzie się do więzienia. Jeśli moi Klienci wymagają przestrzegania prawa, gwarancji itd... To dlaczego ja mam odpuścić?

W dniu założenia konta dodałem logo jednej z marek mojej firmy. Robię tak wszędzie i zawsze. Nagle po 4 latach takiego profilu ktoś mówi "stop". Czy to jest poważne?

Czy jestem potworem? - Pewnie tak, ale to Wy konsumenci mnie takim stworzyliście, nauczyliście mnie że o wszystko trzeba walczyć i nic nie spada z nieba. Jak się Kontrahent uśmiechnie, to znaczy że coś kombinuje. Takie życie.

Bardzo proszę o ustąpienie przez Administrację z powyższego stanowiska, a całkowicie spasuje. Zauważcie że tu chodzi i zwykły malutki obrazek - awator. Ja niestety nie potrafię już odpuścić, utraciłem te zdolność.

PS. Aha, i oddajcie mi moje punkty ;) bo dzięki nałożonym kara mam już stan ujemny :P
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2018, 11:51:00 am wysłana przez mjab »

Offline dedito

• Urząd Porządkowy
  • Miętowy krzew
  • Punkty: 175
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 20, 2018, 12:27:32 pm »
Proszę sobie temat załatwiać z administracją, my tu tylko sprzątamy.
Wątek zamykam.

P.S. Za odebrane punkty możesz mnie podać do sądu :P
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2018, 12:29:27 pm wysłana przez dedito »

Offline ciastek1981

• Globator Moderalny
  • Spamerzy
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 20, 2018, 13:16:14 pm »
Zasady ustala ten kto płaci za serwer i domenę. Forum jest prywatną własnością i tyle. Nie życzymy sobie tutaj żadnych reklam!

Mogłeś usunąć banner? Nie nie zrobiłeś tego. Pomimo wysłanej prośby. Jeżeli obowiązujący od ponad 4 lat regulamin ci nie odpowiada trzeba było wysłać prośbę o skasowane konta. W dodatku zaczynasz nasz straszyć. Cóż ...

Pewnie cię przeoczyliśmy, ale zasady stosujemy te same dla wszystkich. Wystarczyło usunąć banner. Teraz jesteś tylko nickiem.

Za reklamę powinien być z automatu pełen ban i kropka. Rekordy w banowaniu kont to kilka sekund od założenia.

Wobec tego typu roszczeniowych kont od tej pory będzie stosowana twarda moderacja jak wobec SEO -->> kierunek Melmac bez pytania!!!

Czekamy na decyzję administracji co z tą sprawą zrobić.

Wątek jest zamknięty do dalszego pisania!
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2018, 13:25:14 pm wysłana przez ciastek1981 »

Offline mati75

• Rodzina Linux Mint
  • Administrator
  • Spamerzy
  • Punkty: 25121
    • >>>Click me!<<<
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 20, 2018, 15:01:23 pm »
Jeśli na profilu w polu podpis był umieszczony baner reklamowy, link reklamowy moderacja ma prawo banować. Zostałeś łagodnie potraktowany, ciesz się że na mnie trafiłeś skończyło się banem i usuniętym kontem. Wystarczyło napisać do mnie maila z pytaniem, adres jest na stronie. Każdej formie reklamy mówię nie, chociaż czasem można zrobić jakiś wyjątek. Forum utrzymuje sam za własne pieniądze dlatego reklam tu nie było i nie będzie.

υωαgα α∂мιи !!! вαиαмι иαριєя∂αℓα !!!

Offline Ulvhedin

• Administrator
  • Spamerzy
  • Punkty: 1199
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 20, 2018, 15:15:01 pm »
Jestem właścicielem potężnej firmy międzynarodowej.  Generujemy zysk w granicach 4000000000 Dolarów. Zatrudniam prawie 12 milionów pracowników na całym świecie. Marki firmy nie podam bo to nie jest jaki widać miejsce na reklamę.
mjab: zezwolimy na reklamy userom, którzy generują zysk 6000000000 $ netto miesięcznie. Dodatkowo 12mln pracowników nie spełnia drugiego wymagania. Minimum to 25mln pracowników (umowa o prace!). Ze względu na polski charakter forum - wymagania dotyczą realizacji w/w na terenie RP.

Pozdrawiam

Offline ciastek1981

• Globator Moderalny
  • Spamerzy
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 21, 2018, 01:02:46 am »
Ja w tej sprawie proponuję GENTLEMEN'S AGREEMENT. mjab nie umieści nigdy więcej reklamy swojej firmy w awatarze (ustaw sobie cokolwiek innego w zgodzie z regulaminem lub nie ustawiaj niczego), my odblokujemy zablokowany temat, a ten wątek wyląduje w koszu i zapomnimy o sprawie.

Adminowie co wy na to?

PS Za niedługo stare posty i tak będą w trybie tylko do odczytu. Więc śmietnik nam niepotrzebny - sprzątać nie będzie komu  8)
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2018, 11:58:04 am wysłana przez ciastek1981 »

Offline Ulvhedin

• Administrator
  • Spamerzy
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 22, 2018, 15:41:39 pm »
Approved.

Offline ciastek1981

• Globator Moderalny
  • Spamerzy
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 22, 2018, 19:14:44 pm »
Odblokowałem wątek do pisania - ten i wcześniej zablokowany przez moderację.

Czekam tylko na komentarz użytkownika, a w zasadzie tylko info zwrotne z deklaracją, że nie zamieści więcej w awatarze reklamy swojej firmy. Tylko tyle.

Wtedy ten wątek --> /dev/null

Offline mjab

• Miętowy liść
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 24, 2018, 18:33:01 pm »
Witam,

proszę o usunięcie konta mjab oraz mjab1 i wszelkich moich danych  osobowych jak i postów z forum.

Z poważaniem ...

Offline kris777

• Miętowy krzew
  • Punkty: 58
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 24, 2018, 19:45:55 pm »
proszę o usunięcie konta mjab oraz mjab1 i wszelkich moich danych  osobowych jak i postów z forum.

Bardzo dobre posunięcie ! ... sory  ...miałem się nie wypowiadać ...ale wydaję mi się iż chyba jesteś "efektem" dzisiejszych kapitalistycznych czasów. Kiedyś można się było obawiać jakiś SB / UB / WSI itd .... nawet filmy z 007 były o w/w nawiedzonych osobnikach  :-)  teraz jak widzimy są o .... podobnych kapitalistycznych osobnikach o skrzywionym i wypaczonym charakterze ( pewnie ze względu zbyt dużej władzy i pieniędzy ) . Osobiście nie będę żałował .... selavi  vel  C'est la vie  ...czyli takie jest życie.
pozdro!

Offline Ulvhedin

• Administrator
  • Spamerzy
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 24, 2018, 19:59:05 pm »
Konto mjab do  usunięcia. Posty nie. Po przepięciu na nowe forum nie będzie ich tak czy siak.