Autor Wątek: Jak zainstalowa Minta aby pozniej mozna bylo odpalic Windows z recovery?  (Przeczytany 4612 razy)

infinitimiind

• Gość
 Tak jak w temacie. Trzeba zrobic kopie zapasowa systemu?

Jak wlaczam instalacje to mam do wyboru jakies dev1 dev2 dev3 czy cos. jak mam to ustawic zeby mi recovery nie wywalilo?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2011, 16:43:00 pm wysłana przez infinitimiind »

Offline Tracerneo

• Funtoo User
  • Siewca Mięty
  • Dorodna miętowa sadzonka
  • Punkty: 0
Odp: Jak zainstalowa Minta aby pozniej mozna bylo odpalic Windows z recovery?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 20, 2011, 18:48:04 pm »
Jeśli podczas wyboru systemu nie masz Win to wykonaj w konsoli:
sudo update-grubPo tym powinien się pojawić.

Jeśli nie o to chodzi, to wyjaśnij dokładniej, bo nie bardzo rozumiem czego chcesz.

Offline mati75

• Rodzina Linux Mint
  • Administrator
  • Spamerzy
  • Punkty: 25121
    • >>>Click me!<<<
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 20, 2011, 18:51:04 pm »
Zobacz na której partycji masz recovery i później ją po prostu pomijasz i zostawiasz. U mnie np. wykrywa tak:
/dev/sda1               1        1020     8192000   1c  Ukryta W95 FAT32 (LBA)

υωαgα α∂мιи !!! вαиαмι иαριєя∂αℓα !!!

infinitimiind

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 20, 2011, 21:05:36 pm »
Wkurzyłem się i zrobiłem kopię partycji wraz z systemem za pomocą programu w moim laptopie na 2xDVD.

Sory że się nie przedstawiłem. Więc witam wszystkich ;)
A więc tak. Mam laptop Lenovo y550p wkurzał mnie już windows7, był za bardzo monotonny jak dla mnie :P

Zaorałem cały dysk przy instalacji Minta.

Ale mam mały problem.
Po odinstalowaniu Firefoxa i zainstalowaniu Chromium przy włączaniu komputera ekran startowy z ładnym obrazkiem "mint coś tam coś tam" zniknął i pojawił się brzydki tekstowy napis "mint" i pixelowate kropki wskazujące "ładwanie się systemu". Jak to naprawić?

PS. które aktualizacje warto zainstalować? nie moge nigdzie znaleźć info.

Offline wojassi

• Miętowy liść
  • *
  • Punkty: 0
  • Jak się nie da jak się da ;)
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 20, 2011, 23:56:11 pm »
Wiesz tylko nie wiem czy te płytki będą działać teraz. Z czego co pamiętam to po zmianie rozmiarów partycji na laptopie instalator z płyt ich nie wykrywa. Ja tak miałem w swoim lenovo sl500 z Vistą. Mam nagrane płyty w domu i tylko leżą. Na szczęście powrotu na winde nie przewiduje. Chyba, że w celach edukacyjnych.  Może teraz po wszelkich apelach ludzi coś zmienili. Może to nowe lenovo care jest lepsze...

Co do aktualizacji to na forum → system→repozytoria masz liste repo. Wybierz co potrzeba i raczej te główne. Testowe/dzienne omijaj.

Po większej aktualizacji pewnie znikną te pixeliozy. Czasem mi też tak się zadarzy ale potem ładuje się wszystko normalnie i jest ok.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2011, 00:03:11 am wysłana przez wojassi »
IOS dla odprężenia,  Mint XFCE naukowo/hobbystycznie, Winda dla małego podniesienia.. cisnienia.

infinitimiind

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 21, 2011, 09:56:05 am »
Panowie nie wiem czy się będziecie śmiać czy nie ale od dzisiaj a dokładnie od 4 rano jestem znów użytkownikiem win7 XD z płyt się udało odtworzyć cały dysk.

Niestety będąc zbyt nerwowym i niecierpliwym człowiekiem kiedy już widziałem że mija 3 godzina a ja nie potrafię (nawet uzywając google) wyłączyć S/PDIF w moim laptopie aby nie świeciło mi z wyjścia słuchawkowego, patrząc jak mi klatkuje 720p na youtube i jaki jest problem z włączenie m akceleracjii sprzętowej filmów full hd poddałem się ;)

Niestety odtwarzanie w FullHD filmów i youtuba to priorytet numer 1 a pod tym względem Linux to dla mnie magia. Nawet kiedy już udało mi się doprowadzić do jako takiej szybkości youtube to uzycie 90% procka przy 720p jest godne pomsty do nieba.

Jednak taka szybka przesiadka z winy na linucha nie wyszła mi na dobre bo nie potrafię jeszcze wszystkiego dobrze skonfigurować.
Dlatego instaluje Minta na Windowsa jako drugi system i się uczę jego obsługi.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2011, 10:01:52 am wysłana przez infinitimind »

Offline Buba

• Miętowa sadzonka
  • **
  • Punkty: 8
  • jak by wszystko było proste, było by nudne
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 21, 2011, 12:43:42 pm »
to co trudne wydaje się jest prostsze niż można pomyśleć tylko trzeba przy tym trochę popracować
Chakra KDE 4.14.X / Debian Testing Xfce 4.8