Forum Linux Mint Polska

Autor Wątek: Własny LiveCD oparty o Ubuntu  (Przeczytany 3982 razy)

Offline kosmita1993

• Miętowy liść
  • *
  • Punkty: 1
Własny LiveCD oparty o Ubuntu
« dnia: Listopad 04, 2012, 16:12:52 pm »
Witam.

Chciałbym zrobić sobie własną Livecd (chyba nawet nie jedną  ;)) opartą na Ubuntu. Złożenie systemu to dla mnie żaden problem, dodanie graficznego instalatora też, natomiast zmiana środowiska graficznego to już trudniejsza sprawa. Chodzi o to że po doinstalowaniu innego środowiska zawsze zostają "śmieci" w postaci np. standardowych aplikacji, powiadomień itp. Chciałbym zacząć całkowicie od zera jeśli chodzi o środowisko graficzne.

I teraz pytanie: znacie jakąś wersję Ubuntu bez środowiska graficznego? Wersja netinstall odpada, ponieważ nie mam możliwości podpiąć się pod internet za pomocą kabla, tylko Wifi. Sprawdzałem też Ubuntu mini remix, ale tam znowu nie ma aplikacji "konsolowych" jak np. iwconfig...

Za jakiekolwiek sugestie będę wdzięczny.

Pozdrawiam.

Offline mati75

• Rodzina Linux Mint
  • Administrator
  • Spamerzy
  • Punkty: 25121
    • >>>Click me!<<<
  • Wersja systemu: Inny
Odp: Własny LiveCD oparty o Ubuntu
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 04, 2012, 18:04:29 pm »
Uck + google.

υωαgα α∂мιи !!! вαиαмι иαριєя∂αℓα !!!

Offline kosmita1993

• Miętowy liść
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 04, 2012, 23:25:37 pm »
Bierzesz się za robienie własnego systemu, a masz problem z dotarciem do gotowców?
http://pl.wikibooks.org/wiki/Ubuntu/Instalacja_innych_%C5%9Brodowisk_graficznych

Zainstalowanie środowiska to nie jest duży problem, natomiast chodzi o całkowite usunięcie domyślnego (razem ze wszystkim co nie potrzebne tak żeby nie został żaden ślad po danym środowisku). Napiszę że chodzi mi konkretnie o Openbox, i zawsze po doinstalowaniu go obok innego środowiska pojawiały mi się powiadomienia z tego poprzedniego. Ja poprostu chciałbym zacząć od systemu bez żadnego środowiska i przy okazji żeby system jak najmniej zajmował.

Jak chcesz bawić się w "developera", to lepiej porzuć plany robienia czegoś na Ubuntu bo forków tego jest od metra i jeszcze troszkę.

Tutaj nawet nie chodzi o publikowanie swojej dystrybucji (chociaż tego nie wykluczam) ale głównie chciałbym zrobić taki system po pierwsze dla siebie, gdzie miałbym wszystkie aplikacje z których korzystam ale bez niczego zbędnego, a po drugie również czyściutki system na OpenBox'ie z aplikacjami z repo BackBox'a. A Ubuntu ze wzgędu właśnie na te repozytoria no i brak problemów z dodaniem instalatora. A na łatwiznę (czyt. Ubuntu) idę dlatego że z Linuksa korzystam zaledwie od półtora miesiąca. ;)

Jutro może ściągnę Ubuntu Alternate i sprawdzę, może tam będzie możliwość wyboru co ma być instalowane a co nie. Ale chętnie dowiem się o innych możliwych opcjach.

Offline moarcode

• Siewca hejtu
  • Globator Moderalny
  • Spamerzy
  • Punkty: 993
  • 1, 2,3 próba klawiatury.
  • Środowisko graficzne: Inne
  • Wersja systemu: Linux Mint 17.1
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 05, 2012, 08:03:29 am »
Ja czegoś nie rozumiem, piszesz, że złożenie systemu to dla Ciebie nie problem, a masz problem z usunięciem GUI? c'mon are we look like fools? Jeżeli nie chcesz mieć środowiska graficznego to core install z jakiejś dystrybucji. Np zenwalk.

Dobra rada #1: Naucz się systemu, postaw slackware, gentoo czy cos podobnego i poźniej bierz się za własny system.
Dobra rada #2: Nie bierz za bazę Ubuntu. Weź coś bardziej wszechstronnego.

Tutaj nawet nie chodzi o publikowanie swojej dystrybucji (chociaż tego nie wykluczam) ale głównie chciałbym zrobić taki system po pierwsze dla siebie, gdzie miałbym wszystkie aplikacje z których korzystam ale bez niczego zbędnego, a po drugie również czyściutki system na OpenBox'ie z aplikacjami z repo BackBox'a. A Ubuntu ze wzgędu właśnie na te repozytoria no i brak problemów z dodaniem instalatora. A na łatwiznę (czyt. Ubuntu) idę dlatego że z Linuksa korzystam zaledwie od półtora miesiąca. Mrugnięcie

Chcesz system dostosowany pod siebie? Weź debiania, slackware, archa. Zrobisz tak zeby Ci odpowiadało.
Look closer, fall deeper.

Offline kosmita1993

• Miętowy liść
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 05, 2012, 18:42:32 pm »
Dobra, temat do zamknięcia. Wczoraj popełniłem poważny błąd - niesprawdzając podświadomie uwieżyłem na słowo że o wifi na netinstall można zapomnieć. No i przez nieuwagę podałem nieprawidłową nazwę mojego routera i przekonany że to wina karty sieciowej darowałem sobie. ;)

System zainstalowany, jądro 3.2 nopae czyli problemu ze starymi maszynami nie będzie, iksów jeszcze nie ma. Teraz już powolutku do celu. :D

Mimo wszystko dzięki za zainteresowanie tematem. Pozdrawiam.