Forum Linux Mint Polska

Autor Wątek: Mint 18.2 - pytania lamera, jak oszukać dziewczynę że używa Windowsa?  (Przeczytany 99 razy)

Offline Ryszard

• Miętowe nasionko
  • *
  • Punkty: 0
  • Środowisko graficzne: Cinnamon
  • Wersja systemu: 18
Mint 18.2 - pytania lamera, jak oszukać dziewczynę że używa Windowsa?
« dnia: Październik 09, 2017, 19:21:15 pm »
Witam,

3 lata temu przy zmianie komputera podmieniłem swojej dziewczynie Microsoft Office na Open Office, zrobiłem na pulpicie skrót "Word" i udało się jej wmówić że to nowy M$ Office. Zadziałało pracuje na nim i nie ma pretensji. Obecnie planuję podmienić Windows na Linux Mint, tak żeby myślała że to nowy Windows. Zainstalowałem Linux Mint 18.2 Cinnamon. Cały system zainstalował się dobrze na Intel Core duo, 4GB ram SSD128, 6600GT, to co było podłączone od razu wykrył i ruszyło - duże brawa. I wtedy zaczęły się schody - system na leciwym już, ale relatywnie nie najwolniejszym komputerze działa sporo wolniej niż poprzednio zainstalowany Windows XP. Chodzi głównie o reakcję po naciśnięciu czegoś myszą - na XP od razu widać było jakąkolwiek reakcję, a tu nic, nie wiadomo czy nacisnąłem czy nie, czy coś robi i odpali się za pół minuty czy nic nie robi. Jest to strasznie uciążliwe dla człowieka pracującego wcześniej pod M$ Windows Czy jest na to rada?

ps. na XP bez problemu odtwarzał filmy ze wszystkich stron, na Mint na niektórych stronach (np. z serialami - które dziewczyna lubi oglądać) w trybie pełnoekranowym klatkuje film, ciężko się wtedy ogląda jak jest poniżej 10 fps.

Offline rrico

• Miętowe nasionko
  • *
  • Punkty: 0
  • Środowisko graficzne: Mate
  • Wersja systemu: Inny
Odp: Mint 18.2 - pytania lamera, jak oszukać dziewczynę że używa Windowsa?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 10, 2017, 08:15:45 am »
A może powiedz jej, że od 3 lat używa linuxa i powinna być z siebie dumna bo dała radę. Po cholere jej kit wciskasz. Jak już koniecznie musisz to są gotowe style bardzo upodabniające linuxa do np. xp-ka. Gorzej jak ona faktycznie zobaczy win10 i nabierze podejrzeń, będziesz miał do końca swoich dni przechlapane ;). Warto?
----------------------
Linux Mint 18.2 Mate/Cinnamon x64 | lap Toshiba satellite A350
Ubuntu Mate 16.04.2 x64 | klocek składak (offline)

Offline ciastek1981

• Linux User #621498
  • Dorodny miętowy krzew
  • Punkty: 102
  • Voyager (Xubuntu) & Arch
  • Środowisko graficzne: Xfce
  • Wersja systemu: Inny
Odp: Mint 18.2 - pytania lamera, jak oszukać dziewczynę że używa Windowsa?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 10, 2017, 10:47:52 am »
Dawaj podstawowe info o sprzęcie

inxi -CGM -xx
logi

cat /var/log/Xorg.0.log|pastebinit
journalctl|pastebinit
dmesg|pastebinit

PS Po co oszukiwać dziewuchę. Ja bym wybrał Xfce może nie tak świtaśny, ale działała jak Merc z lat 80' - das perfekt  :)
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2017, 10:59:56 am wysłana przez ciastek1981 »