Autor Wątek: Linux Mint zawiesza się,można ruszać tylko myszką  (Przeczytany 300 razy)

Offline Mistrzu9222

• Miętowe nasionko
  • *
  • Punkty: 0
Linux Mint zawiesza się,można ruszać tylko myszką
« dnia: Wrzesień 14, 2018, 20:43:34 pm »
Cześć,

chciałem zainstalować sobie Linuxa Mint,wszystko było ok,jakoś dałem radę,ale był taki problem,że system się zawieszał po ok 5minutach ,ale myszką można było można ruszać,ale by w coś wejść,kliknąć albo klawiaturą nie szło.Miałem przez to też problem by zainstalować Linuxa,ale jakoś poszło.Sądziłem,że po instalacji problem zniknie bo wiadomo,z płyty mogło wolniej chodzić,ale niestety nie znikł.
Co może być przyczyną?Słyszałem,że może być to od grafiki.
Komputer HP Compaq 6005 Pro SFF.Na PC miałem win10 i nie było takiego problemu.

Offline yahoob3

• Grupa Trzymająca Władzę
  • Wielki miętus
  • Punkty: 191
  • Zgryźliwy tetryk
    • Organy Hammonda
Odp: Linux Mint zawiesza się,można ruszać tylko myszką
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 14, 2018, 21:14:03 pm »
Jest duża szansa, że bruździ Radeon, bo zdaje się taka kartę grafiki masz na pokładzie.
Na początek pokaż wynik:
dmesg|pastebinitwg tego:
http://forum.linuxmint.pl/index.php?topic=6937.0
i
inxi -Fxzwg tego: https://forum.linuxmint.pl/index.php?topic=6937.msg65816#msg65816
Mint 18.3 Cinnamon, kern. 4.10; 64-bit na: Lenovo G500S z CPU Pent. 2020M 2.4 GHz*2; 6 GB RAM; GPU Intel+GeForce 720M;
LU#586742

Offline Mistrzu9222

• Miętowe nasionko
  • *
  • Punkty: 0
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 14, 2018, 22:18:47 pm »

Offline yahoob3

• Grupa Trzymająca Władzę
  • Wielki miętus
  • Punkty: 191
  • Zgryźliwy tetryk
    • Organy Hammonda
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 14, 2018, 22:54:33 pm »
Wynik inxi mogłeś wkleić na forum między znaczniki code... byłoby to czytelniejsze.
Spróbuj zainstalować na tym komputerze starsze jądro.
Chociaż na 19 będzie to niebezpieczne. Lepiej zainstaluj Minta 18.3 XFCE  lub Mate i w menedżerze aktualizacji wybierz widok, potem Jądra Linuksa i zainstaluj ostatnią wersję jądra nr 4.4. Uruchom ponownie komputer, tuż po uruchomieniu wciśnij Shift i przytrzymaj aż pojawi się menu GRUB. Wybierz opcje zaawansowane i uruchomienie komputera z jądrem 4.4.Jeśli będzie ok, daj znać. Jeśli dalej nie, będziemy kombinować dalej.

To jest dość stary komputer i po prostu nowy system może być zbyt nowy dla tej konfiguracji sprzętowej. Dlatego warto spróbować starszego systemu (nadal wspieranego) i ze starszym jądrem, które może posiadać lepsze sterowniki.

Rozwiązanie jest dość radykalne, nie gwarantuje sukcesu, ale szansa jest.

Mint 18.3 Cinnamon, kern. 4.10; 64-bit na: Lenovo G500S z CPU Pent. 2020M 2.4 GHz*2; 6 GB RAM; GPU Intel+GeForce 720M;
LU#586742