Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klient do obsługi forów na Androida i iOS + Hosting
#1
0
Co myślicie o kliencie do obsługi różnych forów internetowych? 

Ogólnie miałoby to charakter scentralizowany ze względów bezpieczeństwa, ponieważ ludzie często używają tych samych danych logowania do różnych serwisów, więc osoba która posiada zdecentralizowany serwer posiadałby co prawda zaszyfrowane dane bez klucza szyfrowania, ale sam fakt że by miała je nawet w formie zaszyfrowanej jest znaczący w erze komputerów kwantowych i coraz to skuteczniejszych algorytmów, gdzie w przypadku ich użycia jest możliwość, że takie dane byłby odszyfrowane. (Komputery kwantowe są coraz tańsze w użyciu)

(Jedno konto, wiele forów internetowych i możliwość przypisania własnego oddzielnego nicku do każdego forum z założenia ma być wygodną alternatywą dla tradycyjnych forów internetowych.)


Założenia są takie, że klient miałby następujące cechy: 

-Obsługa różnych forów internetowych z poziomu aplikacji.
-Możliwość stworzenia i personalizacji własnego forum internetowego z poziomu aplikacji oraz hosting na serwerze. 
-Prosta lokalna baza danych z kompresją (Służyłaby do wyszukiwania wątków, słów kluczowych itp. w trybie offline)
-Możliwość pobrania aktualnej zawartości forum i przeglądanie w trybie offline.)
-Szyfrowanie przesyłanych danych logowania metodą end-to-end. 
-Automatyczne filtrowanie niedozwolonej treści (Klient nie pozwalałby na używanie danych kolorów czcionek i używania haków oraz innych funkcji zarezerwowanych dla administratora lub moderatora)
-Kompresja oraz redukcja rozdzielczości plików obrazów.
-Minimalistyczny, ale nie przesadnie (tekst, emotikony, pliki obrazów za wyjątkiem plików wideo, do których dostęp byłby za pomocą linków.)


Na serwerze stworzyłbym szyfrowaną nierelacyjną baza danych (NoSQL), (Wiem lepiej używać SQL, ale chcę stworzyć prosty system zarządzania bazą danych który obsługiwałby zapytania wysyłane przez klienta, całość by używała niestandardowego własnego protokołu do komunikacji.)

Zasoby typu interfejs użytkownika (style forum, emotikony, ikony przycisków, historia czatów, historia wątków) byłby przechowywane lokalnie, co odciążyłoby serwery i przyspieszyłoby nawigacje po forum.

Co do systemu zarządzania bazą danych i integracją bibliotek kryptograficznych (Chciałbym użyć do tego języka Rust) z tym prawdopodobnie problem i jest pytanie czy taki system napisany przez programistę amatora (mówię o sobie Wink ) zdałby egzamin pod kątem bezpieczeństwa.

Szkoda zachodu czy może warto spróbować prototyp takiej usługi stworzyć?
Odpowiedz
#2
0
To co opisujesz nazywa się przeglądarka z pluginiem do manadżera haseł i nic więcej nie trzeba.
[Obrazek: userbar.png]
Prowadzę to forum od roku 2007. Przez ten czas projekt minta bardzo negatywnie się zmienił, stąd mogą w moich postach być opinie z którymi można się nie zgadzać.
Odpowiedz
#3
0
Miałem Fajerfoksa ale dużo dymu, cała kuchnia w sadzach i popiole, a poza tym do tego pogrzebacz jest potrzebny, bo bez niego to można łapy poparzyć. Wink

A tak na serio to osobiście wolę Google Chrome ze względu iż jest wydajniejszy i gry z WebGL lepiej działają, a poza tym jak używałem Firefoxa do grania to przeszkadzał mi w trybie pełnoekranowym automatycznie pokazujący się pasek wyszukiwania po najechaniu kursorem na górną część ekranu, nie wiem do dzisiaj jak go wyłączyć. (Chodzi mi o wersję na PC, a konkretniej na Debiana)

A tak poza tym to czy dodali z powrotem te rozszerzenia do Firefoxa? (Obojętnie czy na PC czy Androidzie)

I na czy na Androidzie były i czy są jakiekolwiek rozszerzenia do przeglądarki? (Ogólnie nie ufam zewnętrznym menedżerom haseł ze sklepu Google Play, już wolę użyć menedżera haseł od Googli)

I jakiego polecacie menedżera haseł do Chrome lub ewentualnie Firefoxa jeżeli można dodawać do tego drugiego jakiekolwiek rozszerzenia? (Chodzi o to, żeby był bezpieczny)
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości