Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
A czy coś napiszecie o FreeBSD lub innch magicznych ... ?
#1
0
Masę lat temu, w pracy, musiałem serwisować centralę telefoniczną (cyfrowa ale jednak kabel Wink) typu MERIDIAN. Na złość była na jakimś OS-sie typu BSD (taki ... UNIX ?), teraz już nie pamiętam wyniku komendy "uname -a". I w krótkim (?) czasie zacząłem (z kolegą - zmiennikiem) toto konfigurować. Jako że w domu miałem masę sprzętu no to postawiłem na jednym PC system FreeBSD (chyba najbardziej przyjazny). W tych latach istniało polskie forum  (nazwa 99% ?) "BSD Forum", gdzie było wsparcie dla wszystkich wersji BSD i ta moja praca się kręciła przez parę lat. Po zmianie pracy, niedługo, to forum zostało zamknięte, o ile pamiętam to z braku zainteresowania tymi systemami w Polsce. Ale mnie się jeszcze udało, bo wiele razy korzystałem z wiedzy "bsd-guru". Może Wy macie jakieś ciekawe Wink doświadczenia z "dziwnymi" OS-ami ? A jeśli nie z dziwnymi to może coś współczesnego, na innych partycjach czy maszynach wirtualnych ?

Acha ,,, tylko nie "technicznie" bo to ma być wątek ... bardziej emocjonalny Wink
Smile
PC HUNSN bezwentylatorowy, CPU i7-11, RAM 64GB, HD nvme 256G dla MINT , HD ssd 512G dla migawek (backup)
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
A czy coś napiszecie o FreeBSD lub innch magicznych ... ? - przez jawomar - 27-02-2024, 20:38

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości