Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dźwięk przestrzenny 7.1 w słuchawkach HyperX Cloud 2
#1
0
Mam słuchawki z "wirtualnym dźwiękiem przestrzennym" i nie wiem jak uzyskać tą iluzję słuchową. (Ogólnie rzecz biorąc to są słuchawki stereo tylko, że za pomocą dodatkowego oprogramowania mają symulować dźwięk 7.1, tylko, że w opakowaniu nie było żadnej płyty CD z oprogramowaniem, ani linku do niego.)

Nie wiem, może mam coś ze słuchem, bo ja tam nic nie słyszę poza dźwiękiem Lewa/Prawa.

Model słuchawek to HyperX Cloud 2 (przewodowe) w zestawie z nimi była karta dźwiękowa i w dodatku ze świecącym przyciskiem 7.1 Wink , po podłączeniu jej zyskałem tylko to, że nie musiałem używać przejściówki z 4-pinowego minijack na 2x 3-pinowe minijack.

Testowałem na Windows 10 z Windows Sonic dla słuchawek i na Fedorze z Pipewire skonfigurowałem za pomocą jconvolver, ale bez efektu. (Próbowałem najpierw z dołączoną do słuchawek kartą dźwiękową, a potem bez.)

Będę jeszcze próbował coś działać na wersji stabilnej Fedory 40, jak się ukaże i ją zainstaluję to wyślę logi.

Czy ktoś miał styczność z takimi słuchawkami, które mają dawać wrażenie dźwięku przestrzennego 7.1 (Virtual Surround Sound) i czy macie podobne wrażenia z ich użytkowania?
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości