Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Off topic / Odp: Dlaczego zaczalem z linuxem????
« Ostatnia wiadomość wysłana przez rrico dnia Dzisiaj o 18:58:52 »
Mnie przekabacił kumpel w zasadzie. Na początek pokazał mi w robo postawionego na serwie ubunciaka, o ile pamiętam 9 to chyba była. I mówi: patrz, tu masz home, tu masz system, tak pobierasz programy w trybie graficznym a jak za mało to reszta w repozytoriach. I wszystko legalne, za darmo :o
A ja wtedy miałem zgrzyt z windowsami, na xpku siedziałem, już na drugiej maszynie, pierwsza miała 95 i ledwo starczało RAMu na otwarcie jednego doca i niczego więcej w tle. Ale potem mi ziomek zgrał na płytkę ubuntu satanic edition, distro przerobione z 10.04 które odrzucili z przyczyn religijnych ;). Niestety, nie poszło u mnie, dlatego pobrałem normalne ubu 10.04, ktore nota bene też nie poszło. I do tej pory nie wiem czemu, a smaka miałem jak jasna cholera na ten system, bo już miałem dość wina i jakiejś tam akcji z trojanami/wirusami i zdechniętym antywirem. Nie dałem rady postawić, peszek, zdarza się.
Potem po wygaśnięciu supportu na XP przesiadłem się na viste, bo przy kupowaniu lapka była na pokładzie. Klocek poszedł w kąt do chwili aż postawiłem na nim win7, na lapku chodziła vista. No i znowu przyszedl czas wygaśnięcia supportu. I znowu mnie zakorciło na linuxa. Na składaku próbowałem wtedy postawić ubuntu 16.04 (świeżo, poczekałem aż zejdzie czas 14.04), ale pobrał mi się zły obraz i nie poszło. To pobrałem ubu mate i postawiłem, siedzi do tej pory (offline, nie odpalam na razie bo monitor padł). Na lapku win7 postawiłem tylko przejściowo, bo miałem wcześniej legalną vistę, ale mi się znudziło bo poczytałem sobie o filozofii GNU i tak jakoś do mnie to trafia. Wywaliłem to świństwo w kosmos i postawiłem minta 18.2 na cinnamonie. Jakoś mam pecha do ubuntu, bo tym razem też chciałem i znowu miałem walnięty obraz. Szukałem alternatywy i padło na minta. I nie żałuję, a nawet więcej, okrutnie się cieszyłem jak robiłem format ;D, ale też potem jak się okazało, że wszystko śmiga jak powinno. Jakbym targał na plecach bajbora i ktoś by nagle zrzucił z niego połowę, jakoś tak lekko, szybko i przyjemnie. A do tego mint dość nieźle wygląda. Tyle że miałem problem sprzętowy i musiałem przeskoczyć na mate, bo lżejsze i już się tak nie grzeje. Poza tym mate to hasło mi nieobce, zdarza mi się kilka razy dziennie pić ten wynalazek (to tak do kompletu, dla spójności zeznań ;)). Od tamtej pory siedzę na mint mate 18.2 i ubuntu mate 16.04 z planem na przesiadkę na 18 gnome albo mate (jak już będzie monitor). Windowsów, oprócz w robo (10, a ićpan wch..)) nie używam w ogóle bo nie są mi potrzebne do szczęścia. Innych linuxów też na razie nie próbowałem bo mam za mały staż i wiedzę. Mint śmiga doskonale i pokrywa moje zapotrzebowanie, nie chcę go poprawiać na siłę.
Kumpel który mnie przekabacił (no, gdybym sam nie chciał to pewnie by się nie udało) siedzi teraz z przyczyn korporacyjnych wyłącznie na winach  ;D
2
Off topic / Odp: Ogólnopolskie (było Lubelskie) spotkanie przy... Mincie - propozycja.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez rrico dnia Dzisiaj o 18:15:52 »
W zasadzie wchodzą wszystkie weekendy poza przedostatnim tygodniem sierpnia.
A z kim pijesz? ;)
Jakby co to ja tam będe siedział na polu najpewniej bite 2 tygodnie, może zrobię jakiś wypad do Ostródy ale dalej to na pewno nie. Ale to nie muszę w weekend także jest szansa się spotkać.
3
Przedszkole Linuksa / Odp: konfiguracja i używanie VPNa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez rrico dnia Dzisiaj o 18:08:56 »
:) spox, przegapiłem ten topic.

Nie no, w sumie chce tego VPNa myknąć u siebie, bo kiedyś używałem tora ale jest za bardzo "bezpieczny", ale chodzi też o to żeby był taki temat, bo to przydatne oprócz mnie dla wielu innych ludzi używających netu w celach różnych.
4
Przedszkole Linuksa / Odp: Domyślny widok folderu, jak ustawić.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez yahoob3 dnia Dzisiaj o 15:04:42 »
Proszę :)
Gdybyś edytował tytuł pierwszego posta w wątku i dopisał tam na początku [SOLVED] byłoby miło. Pomożesz w ten sposób innym osobom z podobnym problemem. Dzięki z góry.
5
Przedszkole Linuksa / Odp: instalka tora - kłopot
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kris777 dnia Dzisiaj o 13:00:52 »
Chyba nie czytasz ze zrozumieniem ...wiem że napisałeś że można ściągać ....ale od kogo ? jeśli to nielegalne :-) ... bo raczej tego nie polecasz więc tracker nie może działać i już... masło maślane .
P2P opiera się na tym że ktoś ściąga ale ....musi być ktoś kto udostępnia. Wiem każdy chce tylko ściągać ...bo to przecież legalne :-)
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Ulvhedin dnia Dzisiaj o 12:56:52 »
A kto powiedział, że masz seedować? ;) Napisalem tylko ze sciaganie z torrentów jest legalne. O seddowaniu nawet słowa nie powiedzialem, bo to.. nielegalne. :)

Raczysz żartować ...czy nie znasz tematu :-) o co Cię raczej nie posądzam. Chyba żaden tracker nie działał by gdyby nikt nie seed-ował :-) ...a to już jest .... no comment
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kris777 dnia Dzisiaj o 12:50:48 »
Ściąganie jest legalne
Raczysz żartować ...czy nie znasz tematu :-) o co Cię raczej nie posądzam. Chyba żaden tracker nie działał by gdyby nikt nie seed-ował :-) ...a to już jest .... no comment
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Ulvhedin dnia Dzisiaj o 12:43:07 »
Pomijając sens używania torrentów (no chyba ze do innych rzeczy niż sciaganie filmów), to jaki problem macie z używaniem torrenta jawnie?? Boicie sie pozwów?
Ściąganie jest legalne.
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kris777 dnia Dzisiaj o 12:34:53 »
VPN / OpenVPN to chyba dobry pomysł na bezpieczeństwo w przypadku "tortów" .... ale czy takie 100% - towe ? ..chyba nikt tego nie zapewni. Ponoć serwisy oferujące takowe usługi VPN / OpenVPN +  ruch P2P  które są poza UE / USA to najlepszy wybór do takiej zabawy np. taki kraj jak Panama :-)  choć prawie wszystkie informują że nie gromadzą logów. Kłopot z tymi usługodawcami w przypadku "tortów" jest taki że ściągać będziesz mógł spokojnie ale .... o seed-owaniu zapomnij :-) czyli skutkuje to że cała zabawa jest nieopłacalna i skutkuje brakiem uzyskania potrzebnego ratio :-) ...no chyba że ktoś skorzysta z tzw. czitera ( modyfikowanego klienta "torta" oszukującego traker co do seed / leech jednak to już przegięcie).
Choć ja spotkałem opis gdzie niby wszystko dziala OK ...ale kraj to chyba USA więc trzeba by zaufać takiemu usługodawcy. I oczywiście najlepiej chyba korzystać ze sprzętu który pobiera mało prądu :-)  ..ale w dzisiejszych czasach tych platform jest dużo przeważnie opartych na architekturze ARM... (orangePi/ raspperyPI/ odroid itd) .... jak ktoś jest zainteresowany oczywiście w calach edukacyjnych to polecam poczytać ( usługa przeważnie płatna !):
https://forum.odroid.com/viewtopic.php?t=23925
Ale według mnie wystarczy jakiś dobry prywatny tracker do uzyskania dobrej anonimowości.
10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Ulvhedin dnia Dzisiaj o 10:52:53 »
To mija sie z celem. Nie można być w połowie w ciąży. Albo anonimizujesz ruch, albo nie. Wybiórcze używanie tora to prosta droga do ujawnienia się. No a chyba nie o to chodzi... ;)

Strony: [1] 2 3 ... 10