Pora zamykać forum

• 45 replies
  • 6375 views
*

Offline moarcode

• Siewca hejtu
  • 1799
  • 993
  • 1, 2,3 próba klawiatury.
Odp: Pora zamykać forum
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 30, 2016, 21:13:30 pm »
Pomysł jednego dużego forum jest ciekawy i warty przemyslenia, ale rozwiniecie tego musialoby anazowac spolecznosci wiekszosci dystrybucji, a to moim zdaniem jest nieralane.
Look closer, fall deeper.

*

Offline ciastek1981

• 1102
  • 114
  • Zbanowany ;)
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 30, 2016, 21:23:20 pm »
Prosze

http://linuxiarze.pl/forum/

Ps. Swoją drogą czy któryś z moderatorów czy administratorów ma na swoim kompie Minta poza maszyną wirtualną?
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2016, 21:37:51 pm wysłana przez ciastek1981 »

*

Offline moarcode

• Siewca hejtu
  • 1799
  • 993
  • 1, 2,3 próba klawiatury.
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 31, 2016, 00:06:15 am »
Ja pracuję na co dzien na mincie.
Look closer, fall deeper.

*

Offline ciastek1981

• 1102
  • 114
  • Zbanowany ;)
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 15, 2016, 14:17:28 pm »
Odświeżam  >:(

Czytam ostatnie posty i mi się cisną #@%$^&&@@##!! Nie rozumiem niektórych użytkowników. Zadają pytania, proszą o pomoc, ale na takim poziomie żeby nauczyć ich obsługi komputera.

Nie rozumiem dlaczego nie zadają sobie trudu żeby przeczytać chociażby uwagi do wydania oraz tu dla ubuntu, zajrzeć do podręcznika, skorzystać z wyszukiwarki forum czy Google'a.

Czy trudno jest pojąć, że Mint 17 bazuje na Ubuntu 14.04 LTS, a Mint 18 na Ubuntu 16.04 LTS?
Czy trudno jest skopiować treść błędu z terminala zamiast wklejać zrzuty?
Czy trudno zastosować się do Wątek: Jak prawidłowo zadawać pytania? czy  Wątek: Przydatne przy problemach z dźwiękiem?
Czy brak znajomości języków jest jakimś problem przy https://translate.google.pl/?hl=pl&tab=wT i słownikach internetowych?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2016, 20:29:42 pm wysłana przez ciastek1981 »

*

Offline akos41

• 296
  • 14
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 15, 2016, 21:17:45 pm »
Odświeżam  >:(

Czytam ostatnie posty i mi się cisną #@%$^&&@@##!! Nie rozumiem niektórych użytkowników. Zadają pytania, proszą o pomoc, ale na takim poziomie żeby nauczyć ich obsługi komputera.

Nie rozumiem dlaczego nie zadają sobie trudu żeby przeczytać chociażby uwagi do wydania, zajrzeć do podręcznika, skorzystać z wyszukiwarki forum czy Google'a.

Czy trudno jest pojąć, że Mint 17 bazuje na Ubuntu 14.04 LTS, a Mint 18 na Ubuntu 16.04 LTS?
Czy trudno jest skopiować treść błędu z terminala zamiast wklejać zrzuty?
Czy trudno zastosować się do Wątek: Jak prawidłowo zadawać pytania? czy  Wątek: Przydatne przy problemach z dźwiękiem?
Czy brak znajomości języków jest jakimś problem przy https://translate.google.pl/?hl=pl&tab=wT i słownikach internetowych?

Nie ma sensu się denerwować.
To jest jak "walka z wiatrakami".
Jeżeli ktoś bezsensownie pyta,to po prostu nie odpowiadaj.
Jest to prościej i bez nerwancji.

Pozdro
Człowiek uczy się przez całe życie, z wyjątkiem lat szkolnych.

*

Offline ciastek1981

• 1102
  • 114
  • Zbanowany ;)
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 16, 2016, 07:29:46 am »
Co raz częściej tak robię. Zamiast odpowiadać na forum dodaje sobie link z rozwiązaniem i opisem do ściągi  8)

Te nasze pomaganie najczęściej sprowadza się do szukania w google odpowiedzi zamiast osoby, która zadaje pytanie.

Może i zostaje wiedza na forum, ale za 2-3 miesiące nowy osobnik zapyta o to samo.

Ja po prostu nie rozumiem np. tego, że w uwagach do wydania jest informacja na dany temat. Twórca softu/sterownika również uwagę o tym na jakiej wersji to działa poprawnie. Co więcej instalator zwraca informacje, że nie pasuje do tej wersji systemu, a delikwent dalej swoje.
Elaborat, że coś mu nie działa.

*

Offline yahoob3

• 639
  • 109
  • Zgryźliwy tetryk
    • Organy Hammonda
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 16, 2016, 14:37:50 pm »
To chyba, Panowie znak czasów :)
Wkurzył mnie Windows, hura! - instaluję Linuksa... bo się robi modny?
Bez czytania o systemie, żeby mieć choć minimalną wiedzę na co się porywam. Tylko coś nie tak, dawaj na forum, ale kto by tam czytał regulamin (w tym kraju takich rzeczy się nie czyta), zadaję pytanie i żądam odpowiedzi.
A coś nie tak na 90% murowane, bo to przecież nie jest darmowy Windows, a tak chce postrzegać Pingwina gros nowych userów.
Czasy Usnetu niestety minęły, a i zachowania społeczne ludzi się zmieniły.
Wchodząc do nowej społeczności nie zwraca się już uwagi na normy i obyczaje w niej panujące, czyt. co mnie obchodzi, że nie lubią (tolerują) tu pisania "po polskiemu", ja tak piszę i już, a interpunkcja to strata czasu ;) ).
Mam taką teorię, że im łatwiejszy dostęp do wiedzy, tym mniejsza ciekawość i chęć jej zdobywania. Że o czymś takim, jak wysiłek - choćby minimalny w kwestii samodzielnego znalezienia rozwiązania, nie wspomnę. No i mamy to, co tak Ciastka... zirytowało.
Always look on the bright side of... Net... if ju noł, łot aj min ;D
Mint 18.3 Cinnamon, kern. 4.10; 64-bit na: Lenovo G500S z CPU Pent. 2020M 2.4 GHz*2; 6 GB RAM; GPU Intel+GeForce 720M;
LU#586742

*

Offline ciastek1981

• 1102
  • 114
  • Zbanowany ;)
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 16, 2016, 15:14:36 pm »
Zdaję sobie sprawę, że każdy jakoś zaczynał. Sam mam swoje za uszami  8)

No, ale nie może być tak, że w trzech miejscach napisane jest, iż nie da się tego zrobić.
Co więcej na forum również jest informacja dlaczego nie da się, a ktoś zakłada temat i oczekuje, że odwalimy za niego robotę.

Jest fajna dokumentacja, Minta, Ubuntu czy Debiana. Jest http://askubuntu.com/ gdzie najszczęśniejszej wystarczy wpisać proste zapytanie typu oznaczenie sprzętu lub czego szukamy. Przefiltrować i voila.

Najbardziej zaawansowani użytkownicy przestali się udzielać na forum. Rozumiem brak czasu  :(
Chociaż ja sobie to tłumaczę tak, że szkoda czasu na powtarzanie n-razy tego samego.

Poza tym nagminne nie stosowanie # - umieść kod, przez co robi się śmietnik.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2016, 18:39:40 pm wysłana przez ciastek1981 »

*

Offline yahoob3

• 639
  • 109
  • Zgryźliwy tetryk
    • Organy Hammonda
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 16, 2016, 20:31:46 pm »
Z tego, m.in. powodu czasem tęsknię za czasami numeru 0202122 :-)
Wtedy jeszcze przestrzegano Netykiety, bo to było dobrze widziane na wszystkich grupach dyskusyjnych. Były ostre czasem utarczki słowne, ale z jajem i nie pamiętam, żeby ktoś kogoś od debili czy innych takich wyzywał.
A wracając na forum... może znaczy to, że 2017 może być rokiem Linuksa? ;-D.
Może czeka nas powrót do judimizowania (falandyzm?) i pracy od podstaw, żeby tej cholernej...  rzeszy nowych użytkowników (co innego napisałem, ale skasowałem :) ) nieco ogłady przydać i wiedzy, agentka towarzyska przekazać. Enter.
Mint 18.3 Cinnamon, kern. 4.10; 64-bit na: Lenovo G500S z CPU Pent. 2020M 2.4 GHz*2; 6 GB RAM; GPU Intel+GeForce 720M;
LU#586742

*

Offline puro

• *
  • 8
  • 0
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 20, 2016, 12:58:44 pm »
Witam.

Nie likwidujcje forum. Bardzo mi pomaga, znalazlem tutaj rozwiazanie juz kilku malych problemow. Linuxa na wlasny uzytek uzywam od moze tygodnia i to forum jest dla mnie kopalnia wiedzy :).

Moze by zrobic cos w stylu archiwum rozwiazanych problemow? moze wtedy wiekszosc tematow by sie nie powtarzalo?

Ciesze sie ze jestescie. Pozdrawiam :)

*

Offline yahoob3

• 639
  • 109
  • Zgryźliwy tetryk
    • Organy Hammonda
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 20, 2016, 13:30:18 pm »
Spokojnie, zamykać się forum (chyba  :P ) nie będzie, a to powyżej to takie trochę zżymanie się na zaistniałą sytuację.
Co do archiwum rozwiązań, to ono przecież istnieje  :) , nazywa się "forumowa szukajka" i można w niej sporo znaleźć, ale...
No, właśnie ale... rzadko zdarza się, żeby po udzieleniu pomocy proszący o nią przekazał informację zwrotną, czy rada była pomocna i czy problem został rozwiązany.
Nikt chyba nie oczekuje jakichś specjalnych podziękowań, ale gdyby tak edytować pierwszy post w wątku i dopisać na początku tytułu [SOLVED] lub po prostu [ROZWIĄZANY], to szukającym odpowiedzi na podobny problem byłoby dużo łatwiej, bo po samym tytule widać, czy udało się pomóc, czy nie i jest informacja zwrotna dla pomagającego, że jego strzępienie klawiatury nie poszło się paść  :D .
LU#586742

*

Offline ciastek1981

• 1102
  • 114
  • Zbanowany ;)
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 20, 2016, 13:48:19 pm »
Najszybciej to będzie "+" w [nawiasie] jak u Debianowców ;)

PS. Może przydałby się interaktywny help -> klikasz np. problemy z grafiką > AMD > zamknięte sterowniki > Mint 18 > ... i dostajesz informację np. taką jak tu
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2016, 14:21:19 pm wysłana przez ciastek1981 »

*

hodny

« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 28, 2016, 08:21:35 am »
Te forum to wartościowa dawka wiedzy. Dlaczego chcecie je zamknąć :(

*

Offline Ulvhedin

• 1700
  • 1199
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 28, 2016, 11:47:06 am »
Nikt nie chce. Temat wątku taki troszke przewrotny, chodzi o wylewaniu żalów. ;) Bez obaw.

*

Offline ciastek1981

• 1102
  • 114
  • Zbanowany ;)
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 28, 2016, 18:46:04 pm »
Ja bym chciał napisać kilka przekleństw, ale nie mam gdzie ...  ::)

#&!!@#$%^^&*#####!!!!!!

Mint to nie Windows, który po instalacji aktualizuje się trzy dni. Nie bójcie się eksperymentować i psuć systemu.

Jak coś popsujecie tak, że już nie wstanie, to można sobie system postawić w czasie śniadania czy obiadu ;)

Mi się już cierpliwość skończyła. Niektórych powinni karnie posadzić na nieociosany kij od szczotki
  >:(
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2017, 12:37:15 pm wysłana przez ciastek1981 »