Książka skarg i wniosków forum Linux Mint PL

• 137 replies
  • 5895 views
*

Offline ciastek1981

• 1103
  • 114
  • Zbanowany ;)
Książka skarg i wniosków forum Linux Mint PL
« dnia: Luty 25, 2018, 10:46:00 am »
Napiszcie co wam leży na wątrobie w związku z działaniem tego forum (rozruszajmy to forum)  8)

Zaczynam od siebie

1. Błąd bazy danych forum przy wysyłaniu wiadomości (posty, pw itd) istniejący od przełomu 2015/2016

2. Brak CB (ChatBox'a)

...

*

Offline oktet

• **
  • 72
  • 14
Odp: Książka skarg i wniosków forum Linux Mint PL
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 25, 2018, 21:49:35 pm »
Napiszcie co wam leży na wątrobie w związku z działaniem tego forum (rozruszajmy to forum)  8)

Rozbujać forum nie jest tak łatwo i raczej się nie uda bez porządnego zaangażowania administracji i bardzo aktywnego mentora. Takie jest moje zdanie.   :)
Tutaj z zaangażowaniem administratorów nie jest chyba różowo. Ja tu wcześniej nie byłem aktywny, ale wyskakujący od roku błąd bazy o którym wspomniałeś, to kiepskie świadectwo. Poza tym brakuje tu chyba szybkiej, trafnej porady w bardzo trudnych sprawach. To nie przyciągnie ludzi a raczej zniechęci.
Przecież pierwszy raz zaglądasz na takie tematyczne forum po to, aby uzyskać szybką i trafną pomoc w rozwiązaniu problemu. Jeżeli ją uzyskasz, to znowu tu zajrzysz. Jak będzie sympatycznie, to nawet nie mając problemu zajrzysz w takie miejsce aby tylko pogadać. Potem już ty zaczniesz doradzać. I tak to działa.
Gdzieś tu kiedyś przeczytałem uwagę, że winę za taki stan rzeczy ponoszą sami forumowicze, bo jak się trochę podszkolą to już ich więcej nie widać. - Dobre sobie.   ;D
Gdyby tak było, to żadne forum już by nie istniało. Spójrzmy jak ruszyło i działa forum Ubuntu. A przecież Mint jest również bardzo udaną dystrybucją, po którą sięga bardzo wiele osób. To dlaczego tutaj taka cisza?
Należy jeszcze pamiętać o tym, że wielu początkujących odstawi Miętusa na rzecz np. Ubuntu tylko dlatego, bo nie uzyskało tutaj szybkiej pomocy.   :(

EDIT:  Ludzie, hola, o czymś wcześniej nie pomyślałem; bo może forum Ubuntu rozkręciło się tak mocno tylko dla tego, gdyż w tym systemie (Ubuntu) jest tak wiele błędów i problemów??
Zaś Mint jest tak świetny że problemów jest bardzo niewiele...    ;D
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2018, 22:16:54 pm wysłana przez oktet »
Niektórzy twierdzą że "Linuksy" są zawodne i źle zabezpieczone i dlatego serwery Microsoft pracują na... Debianie.   ??? ... :o

*

Offline ciastek1981

• 1103
  • 114
  • Zbanowany ;)
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 25, 2018, 22:28:26 pm »
3. Brak zaangażowania administracji w działalności forum. mati75 co ty na to?

@oktet

Ja próbuje "animować" to forum, ale z takim odzewem, to nie ma szans.

Szybka pomoc w sensie, jak np. askubuntu.com ( na silniku Stack Exchange / Stack Overflow ) ?

4. Sposób oceny naszej pomocy, żeby cześć oceny naszej pracy mogli wystawić sami zgłaszający problem.

« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2018, 22:32:25 pm wysłana przez ciastek1981 »

*

Offline szymon1978

• Rodzina Linux Mint
  • 1593
  • 2073
  • Nieobecny
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 25, 2018, 22:36:46 pm »
5.Brak Admina na forum....(jest tylko jeden,któremu brakuje czasu)
Optował bym za tym,aby Pan Ulvhedin dostał awans na Admina,a ciastek1981 Moda.
Piszcie i ślijcie wiadomości do Administracji forum.
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2018, 22:39:53 pm wysłana przez szymon1978 »

*

Offline ciastek1981

• 1103
  • 114
  • Zbanowany ;)
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 25, 2018, 22:46:39 pm »
szymon1978 , modem powinien zostać ktoś z wyższą reputacją (i przede wszystkim wiedzą) ilin, euklides itd.

Ja mogę "animować"  8)
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2018, 22:57:37 pm wysłana przez ciastek1981 »

*

Offline szymon1978

• Rodzina Linux Mint
  • 1593
  • 2073
  • Nieobecny
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 25, 2018, 22:57:32 pm »
Sprzątać też trzeba na forum....

*

Offline ciastek1981

• 1103
  • 114
  • Zbanowany ;)
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 25, 2018, 23:06:37 pm »
Może problem sam się rozwiąże i forum ulegnie "biodegradacji"?
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2018, 23:08:45 pm wysłana przez ciastek1981 »

*

Offline mati75

• Rodzina Linux Mint
  • 2393
  • 25121
    • >>>Click me!<<<
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 25, 2018, 23:26:58 pm »
Mam 24 godzinny tryb pracy, więc kompletnie nie chce mi się udzierać jeszcze na forum. Wystarczy że robię to przez 12 godzin dziennie z klientami.

Przez kilka najbliższych nocy będę czyścił forum i postaram się je przenieść na nową maszynę. Kilka zmian chce Ulvhedin dodatkowo wprowadzić, więc dostanie awans do rangi admina.

υωαgα α∂мιи !!! вαиαмι иαριєя∂αℓα !!!

*

Offline szymon1978

• Rodzina Linux Mint
  • 1593
  • 2073
  • Nieobecny
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 25, 2018, 23:29:07 pm »
No i miodzio.

*

Offline ciastek1981

• 1103
  • 114
  • Zbanowany ;)
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 25, 2018, 23:38:13 pm »
Jeżeli się faktycznie ruszy to uznam, że warto było zakładać ten temat  8)

*

Offline yahoob3

• 636
  • 109
  • Zgryźliwy tetryk
    • Organy Hammonda
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 26, 2018, 07:57:03 am »
szymon1978 , modem powinien zostać ktoś z wyższą reputacją (i przede wszystkim wiedzą) ilin, euklides itd.

Ja mogę "animować"  8)
Ty nie bądź taki skromny, dobrze?
 ;)
Szacun, tak na marginesie.
Mint 18.3 Cinnamon, kern. 4.10; 64-bit na: Lenovo G500S z CPU Pent. 2020M 2.4 GHz*2; 6 GB RAM; GPU Intel+GeForce 720M;
LU#586742

*

Offline ciastek1981

• 1103
  • 114
  • Zbanowany ;)
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 26, 2018, 14:42:53 pm »
yahoob3 szacun to będzie, jak zamiast udzielać się na dobrych trojanach  8) częściej pomagać będziesz tutaj  ;)

*

Offline khalad

• *
  • 33
  • 0
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 26, 2018, 17:50:16 pm »

EDIT:  Ludzie, hola, o czymś wcześniej nie pomyślałem; bo może forum Ubuntu rozkręciło się tak mocno tylko dla tego, gdyż w tym systemie (Ubuntu) jest tak wiele błędów i problemów??
Zaś Mint jest tak świetny że problemów jest bardzo niewiele...    ;D

Coś w tym może być. Przez ostatnie dni zrobiłem sobie wycieczke po dystrybucjach z rodziny Ubuntu 17.10.1
Standardowe Ubuntu pierwsza aktualizacja po instalacji i zonk, wali błędami. Przy probie instalacji aplikacji ze sklepu wali błędami. Lubuntu ta sama wersja podobne problemy.
Przy Mincie na 2 laptopach i netbooku zero problemów.
Obecnie mam Ubuntu Mate na laptopie i też nie obyło się bez zgrzytów.

A w temacie forum napisze tak. Większość problemów jakie kiedyś miałem jest tu już dawno opisana i rozwiązana.
Więc pewnie ludzie szukają gotowych rozwiązań, znajdują i nawet się nie rejestrują bo po co.

*

Offline ciastek1981

• 1103
  • 114
  • Zbanowany ;)
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 26, 2018, 21:05:23 pm »
Zobaczymy jak to pójdzie. Nasz nowy Pan administrator Ulvhedin dostał (jak wyżej jest napisane  ;)) przyzwolenie na realizację swoich pomysłów. Z tego co wiem sam pisał już kilka lat temu o rozruszaniu forum, więc pomysły i pozytywna energia są. Pytanie jak z czasem?

Trochę brakuje udzielania się tutaj zaawansowanych użytkowników. Jak i tutejszych starych wyjadaczy dajmy na to akos41, christo, euklides czy zgryźliwy tetryk ::)  i paru innych o których w tej chwili nie pamiętam.

Ja sam z Minta nie korzystam, mam go tylko na maszynie wirtualnej i tylko po to żeby go sobie czasami popsuć jak komuś trzeba pomóc, a ja muszę to sobie najpierw sprawdzić w miarę możliwości oczywiście.

W tej chwili jest -10*C i gdzie ci wszyscy ludzie się podziali?

Edyta: W miarę możliwości i czasu fajnie jakbyśmy wszyscy mieli takie podejście jak np. w tym poście http://forum.linuxmint.pl/index.php?topic=9603.msg64762#msg64762
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2018, 21:45:43 pm wysłana przez ciastek1981 »

*

Offline oktet

• **
  • 72
  • 14
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 26, 2018, 22:08:47 pm »
@ciastek1981,  szacun i gratulacje. Coś się ruszyło. Może był to strzał w dziesiątkę.   ;)

@khalad,  oczywiście napisałem to półżartem, ale jest to jak najbardziej prawdopodobne - sam też potwierdziłeś.   :D

EDIT:  Ulvhedin, tobie oczywiście także gratuluję. Mam nadzieję że twój zapał pozostał nieostudzony.
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2018, 22:15:15 pm wysłana przez oktet »
Niektórzy twierdzą że "Linuksy" są zawodne i źle zabezpieczone i dlatego serwery Microsoft pracują na... Debianie.   ??? ... :o