Autor Wątek: Mint 19 Xfce – brak ikon do zamykania, minimalizacji i maksymalizacji okien  (Przeczytany 442 razy)

Offline gregc2

• Miętowe nasionko
  • *
  • Punkty: 0
Właśnie zaktualizowałem Linux Mint 18.3 Xfce do wersji 19. Wszystko ładnie, pięknie, tylko w żadnym oknie w prawym górnym rogu nie ma wspomnianych 3 ikon. Co mogę zrobić, żeby je przywrócić?

Offline ciastek1981

• Globator Moderalny
  • Spamerzy
  • Punkty: 153
Odp: Mint 19 Xfce – brak ikon do zamykania, minimalizacji i maksymalizacji okien
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 06, 2018, 22:32:22 pm »
Sprawdź co ci zwróci polecenie

gsettings get org.gnome.desktop.wm.preferences button-layout
powinno

':minimize,maximize,close'
jak nie, to spróbuj poleceniem

gsettings set org.gnome.desktop.wm.preferences button-layout :minimize,maximize,close
albo z apostrofami

gsettings set org.gnome.desktop.wm.preferences button-layout ':minimize,maximize,close'
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2018, 22:50:32 pm wysłana przez ciastek1981 »

Offline Ulvhedin

• Administrator
  • Spamerzy
  • Punkty: 1199
Odp: Mint 19 Xfce – brak ikon do zamykania, minimalizacji i maksymalizacji okien
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 06, 2018, 23:03:10 pm »
Brak dekoracji, wykonaj:

xfwm4 &

Offline gregc

• Miętowe nasionko
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 07, 2018, 10:38:30 am »
Bardzo dziękuję za obie odpowiedzi. Niestety, w nowej wersji było więcej problemów, ale nie miałem ochoty z nimi walczyć i zdecydowałem się na powrót do 18.3. Jeszcze raz dziękuję.

Offline 5k18a

• Miętowy liść
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 10, 2018, 18:11:40 pm »
Ja też wróciłem do wersji 18.3. Monitory działają jak należy, problemy są jednak ze sterownikiem AMD - zostają ślady po ruchu myszki i slady po przesuwaniu okien. Dlatego działam tylko na Integrze.