Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik
  

Hasło
  





Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Statystyki
» Użytkownicy: 879
» Najnowszy użytkownik: kaklipa
» Wątków na forum: 2 427
» Postów na forum: 17 329

Pełne statystyki

Ostatnie wątki
dedito
Nie mogę uruchomić WoT Bl...

Forum: Gry i wine
Ostatni post: dedito
Wczoraj, 13:15
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 336
dedito
Znikające pliki przy prze...

Forum: Przedszkole Linuksa
Ostatni post: dedito
17-04-2024, 21:00
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 72
omkar
Drukarka HP drukowanie be...

Forum: Sprzęt i sterowniki
Ostatni post: omkar
17-04-2024, 16:52
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 189
ZibiV
Przeprosiny od SuperTux

Forum: Off topic
Ostatni post: ZibiV
16-04-2024, 05:53
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 486
Screenshots... czyli nasz...

Forum: Desktop i menadżery okien
Ostatni post: jawomar
16-04-2024, 00:57
» Odpowiedzi: 27
» Wyświetleń: 4 544
dedito
Laptop HP - bluetooth nie...

Forum: Sprzęt i sterowniki
Ostatni post: dedito
13-04-2024, 17:30
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 2 215
Szalony wątek - czy da s...

Forum: Inne
Ostatni post: MichałM
09-04-2024, 22:53
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 170
Usługa systemd do wyłącza...

Forum: Programowanie
Ostatni post: user001
07-04-2024, 20:18
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 230
Xan666
[Tutorial] Wifi nie dział...

Forum: System
Ostatni post: Xan666
05-04-2024, 17:01
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 101
dedito
RGB kolor podświetlenia k...

Forum: Sprzęt i sterowniki
Ostatni post: dedito
04-04-2024, 06:34
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 185

 
  wentylatory i laptop
Napisane przez: Butter - 26-12-2019, 01:02 - Forum: Sprzęt i sterowniki - Odpowiedzi (3)

dedito przerzuć ten wątek na Sprzęt i sterowniki, nie umiem tam wejść, błąd 404 :|

dałoby się jakies ustawienia wentylatorów znaleźć na linuxie?, jest program dla windowsa no ale kiepsko trochę
dziś widziałem procesor 86 stopni, troche mnie to przeraziło (wiem że to nie tragedia no ale)
pozatym to linux nie powinien sam uważać na temperature?


  Nieudana kompilacja Kernela
Napisane przez: Gość - 25-12-2019, 23:00 - Forum: System - Odpowiedzi (24)

Linux Mint Cinamon 64 bit. Ostatni raz kompilowałem kernel jak miał numer : 2.2.18  wtedy był problem z doborem składników, ale jak widzę, do dziś "to" się nie zmieniło. Po 10-cio sekundowej kompilacji - kompilator zwrócił następujący text :
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kod:
scripts/sign-file.c:25:10: fatal error: openssl/opensslv.h: Nie ma takiego pliku ani katalogu
#include <openssl/opensslv.h>
          ^~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
compilation terminated.
scripts/Makefile.host:107: recipe for target 'scripts/sign-file' failed
make[3]: *** [scripts/sign-file] Error 1
Makefile:1097: recipe for target 'scripts' failed
make[2]: *** [scripts] Error 2
make[2]: Opuszczenie katalogu '/usr/src/linux-5.4.6'
debian/ruleset/targets/common.mk:194: recipe for target 'debian/stamp/conf/kernel-conf' failed
make[1]: *** [debian/stamp/conf/kernel-conf] Error 2
make[1]: Opuszczenie katalogu '/usr/src/linux-5.4.6'
/usr/share/kernel-package/ruleset/minimal.mk:93: recipe for target 'debian/stamp/conf/minimal_debian' failed
make: *** [debian/stamp/conf/minimal_debian] Error 2
Failed to create a ./debian directory: No such file or directory at /usr/bin/make-kpkg line 970.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
W związku z czym mam pytanie : Czy w sieci jest jakiś program który by sprawdzał poprawność dodanych/odjętych  składników ?  Kiedyś w sieci widziałem program "kernelcheck", ale że kompilacja wtedy mnie nie interesowała to nawet nie wiem na jaki typ linux'a był ten program. Proszę o jakieś namiary na taki program (jeśli jest) lub poradę jak pozbyć się tego błędu.


  Network manager - WIFI
Napisane przez: Gość - 25-12-2019, 15:15 - Forum: Przedszkole Linuksa - Odpowiedzi (8)

Witam,
Nie chcę tworzyć nowego tematu, dlatego napiszę tutaj. Również mam problem z wi-fi. Próbuje połączyć (po podaniu hasła), rozłącza. I tak w kółko.

Informacja o karcie:
Network: Card-1: Broadcom and subsidiaries NetXtreme BCM5756ME Gigabit Ethernet PCI Express
driver: tg3 v: 3.137 bus-ID: 09:00.0 chip-ID: 14e4:1674
Card-2: Intel WiFi Link 5100
driver: iwlwifi bus-ID: 0c:00.0 chip-ID: 8086:4232

Zawartość pliku NetworkManager.conf

Kod:
[main]
plugins=ifupdown,keyfile,ofono
dns=dnsmasq

[ifupdown]
managed=false

Uczę się dopiero Linuxa, na razie jest to dla mnie obszar zupełnie nieznany Sad

EDIT: Zostały mi dwie aktualizacje do zainstalowania Sad po zainstalowaniu tych aktualizacji działa bez problemów.


Wink Kodeki multimedialne, odtwarzanie DVD
Napisane przez: pawkar - 25-12-2019, 14:44 - Forum: Multimedia - Odpowiedzi (2)

Miałem problem z odtwarzaniem filmów w odtwarzaczu systemowym, VLC, SMPlayer. Zainstalowanie Kodeków multimedialnych w Menedżer oprogramowania  umożliwiło ich oglądanie. Szkoda że na etapie instalacji systemu i w odtwarzaczach nie ma informacji o potrzebie zainstalowania tego pakietu. Jestem początkującym i skąd miałem wiedzieć?


  Sterowniki do kierownicy
Napisane przez: InfiniteLove - 24-12-2019, 00:19 - Forum: Sprzęt i sterowniki - Odpowiedzi (7)

Siemka :-)

Wiem jak to było w Okienkach. 

Natomiast jak zdobyć sterowniki do kierownicy i czy w ogóle trzeba je instalować? Pytam ponieważ Euro Truck Symulator np nie widzi moich przycisków na kierownicy oraz gaz i hamulec na dole wymaga dostosowania :-)

Gdzie szukać tego Panowie?


  usunięty panel
Napisane przez: ziut - 23-12-2019, 21:14 - Forum: Przedszkole Linuksa - Odpowiedzi (8)

Witam,
Z aktualizowałem minta do 19.3, bawiąc się trochę wyglądem usunąłem sobie panel dolny.
Sam stworzyłem namiastkę tego panelu ale do postaci jaką miał oryginał się mi nie udało.
Jak odzyskać oryginał


  Powiększenie liter w menu GRUB
Napisane przez: magnus - 23-12-2019, 15:09 - Forum: Ciekawe sztuczki - Brak odpowiedzi

Od wersji LM 20 można zainstalować nowy motyw graficzny menu programu rozruchowego GRUB który pozwoli na łatwiejsze rozróżnianie poszczególnych systemów operacyjnych. Wykonujemy polecenie w terminalu:

Kod:
apt install --reinstall -o Dpkg::Options::="--force-confmiss" grub2-theme-mint

Jeżeli litery są dla nas nadal za małe, co jest częstym przypadkiem w monitorach o dużej gęstości pikseli (HiDPI), to możemy je powiększyć instalując dodatkowo ten pakiet:

Kod:
apt install --reinstall -o Dpkg::Options::="--force-confmiss" grub2-theme-mint-2k


  Zmiana partycji
Napisane przez: Marek S - 23-12-2019, 12:59 - Forum: Software - Odpowiedzi (1)

Czy jest jakieś narzędzie które by zwiększyło partycje systemową ? dysk ma partycje podstawową z systemem a rozszerzoną jako /home. W windowsie to jak pamietam mógł robić PQmagic gdzie przenosił dane i zmieniał partycje


  Jak zainstalować emulator androida na linuxa mint?
Napisane przez: Gość - 22-12-2019, 12:11 - Forum: Przedszkole Linuksa - Odpowiedzi (17)

Hej! Chciałabym zainstalować emulator androida i szukałam czegokolwiek cały wczorajszy dzień, lecz nic nie znalazłam. Proszę o pomoc.  Smile


Tongue EPSON XP-245 nie drukuje
Napisane przez: j_jaczewski - 21-12-2019, 15:13 - Forum: Sprzęt i sterowniki - Odpowiedzi (6)

Witam,

Jestem nowy w Linux'ie i mam problem z poprawnym zainstalowaniem drukarki.
Posiadam drukarkę/skaner EPSON XP-245

Udało mi się dodać drukarkę do listy drukarek.

Niestety, kiedy chcę coś wydrukować to pobiera papier, jednak nie drukuje.
Przerzuca tylko 2 kartki przez drukarkę.

Drukarka jest połączona z siecią WiFi domową.

Próbowałem dotą ściągnąć sterowniki dla Linux Mint'a ze strony producenta i zainstalować według
ich manuala, jednak tylko tyle udało mi się zdziałać.

Bardzo proszę o pomoc,

P.S. Jak zaraz nie wydrukuję Buzza Astrala do kolorowania to będzie histeria Tongue