Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik
  

Hasło
  





Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Statystyki
» Użytkownicy: 897
» Najnowszy użytkownik: Wojteksds
» Wątków na forum: 2 441
» Postów na forum: 17 403

Pełne statystyki

Ostatnie wątki
Xan666
Steam - znikająca ikonka ...

Forum: Software
Ostatni post: Xan666
Wczoraj, 15:26
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 21
dedito
Laptop HP - bluetooth nie...

Forum: Sprzęt i sterowniki
Ostatni post: dedito
15-05-2024, 10:12
» Odpowiedzi: 34
» Wyświetleń: 3 467
mati75
Pomoc W skonfigurowaniu s...

Forum: Software
Ostatni post: mati75
14-05-2024, 18:19
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 176
Xan666
Signal - pytanie o wielop...

Forum: Software
Ostatni post: Xan666
12-05-2024, 09:34
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 83
Xan666
Dysk 2 TB - jaki podział ...

Forum: Instalacja i uruchamianie
Ostatni post: Xan666
11-05-2024, 19:30
» Odpowiedzi: 18
» Wyświetleń: 2 034
Latitude 5410 i Mint 21.3...

Forum: Instalacja i uruchamianie
Ostatni post: tomsdb
11-05-2024, 11:26
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 211
omkar
Plex Media Server z paczk...

Forum: Multimedia
Ostatni post: omkar
11-05-2024, 10:32
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 87
Odinstakował mi się dźwię...

Forum: Sprzęt i sterowniki
Ostatni post: jupitupi
08-05-2024, 18:38
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 123
brak dźwięku

Forum: Sprzęt i sterowniki
Ostatni post: romserski
07-05-2024, 23:28
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 233
Xan666
Problem z bootowaniem

Forum: Instalacja i uruchamianie
Ostatni post: Xan666
07-05-2024, 21:23
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 400

 
  Linux - bezpieczeństwo
Napisane przez: orlI - 09-12-2019, 20:57 - Forum: Off topic - Odpowiedzi (14)

Czesc

Co powiecie na temat tego filmiku?
https://www.youtube.com/watch?v=3vCpYgaZpiw

Czyli dla chcącego nic trudnego? Linux jest tak samo narażony na atak hakerski jak Windows?

Pozdrawiam


  Hasło
Napisane przez: InfiniteLove - 09-12-2019, 19:53 - Forum: Inne - Odpowiedzi (10)

Witajcie. Szukam już pomocy gdzie się da. Jakiś czas temu ktoś włamał się mi na fb. Aby odzyskać to konto potrzebne jest hasło do maila na onecie. Jak to bywa.. hasło do poczty na onecie miałem zapisane na przeglądarkach przed przejściem na Linux. Do Onetu piszę ws odzyskania hasła i poza żądaniem dowodów, że konto rzeczywiście jest moje to nic tylko utrudniają życie. Przesłałem już zdjęcia danych na dowodzie osobistym oraz miałem wypełnić jakiś formularz gdzie miałem dać własnoręczny podpis. Tak więc zrobiłem zdjęcie podpisu i wkleiłem tam gdzie było na niego miejsce. Od kilku dni onet milczy. Wcześniej musiałem się użerać po parę maili dziennie, że tak i tak to trzeba zrobić. 

Także mam dość i serio zastanawiam się nad zatrudnienia jakiegoś informatyka.

Co jeszcze mogę w tej sprawie zrobić?

Moderowano: usunąłem treści "wątpliwe" pod kątem prawnym.


  Problem z touchpadem sam się rusza - włam?
Napisane przez: jdos - 08-12-2019, 12:42 - Forum: Przedszkole Linuksa - Odpowiedzi (11)

Witam
Ktoś wyjaśni co to może być?
Uruchomiłem normalnie laptopa i sam kursor myszy zaczął się poruszać, myślałem, że zabrudzony touczpad ale kursor zaczął się poruszać po całym ekranie. Popatrzyłem z 5sekund i normalnie jak by ktoś kontrolował mi myszkę bo na dole na pasku widać było że 1okienko terminala i z 3 okienka firefoxa, Pliki, jakby się uruchomiały.
Pierwszy raz się spotkałem z takim czymś


  Inkscape w terminalu, debian edition
Napisane przez: Butter - 07-12-2019, 14:00 - Forum: Przedszkole Linuksa - Odpowiedzi (5)

Jak zainstalować z terminala inkscape w mint debian edition, tak da sie przez menadżer oprogramowania, lecz nauczyciel chce by przez terminal Tongue . Wszystkie opcje sprawdzone, nie działają jakby serwer repezytorii nie działał. co ciekawe w menadżeru nie działa wersja podstawowa (ta bardziej popularna a trzeba wybrać wersje Flathub.
Jakieś pomysły?
poza tym czemu w wejściu na forum niezalogowanym nie działa wejście np na sekcje sofwware? (error 404)


  Linux nie widzi adaptera bluetooth
Napisane przez: Gość - 06-12-2019, 15:44 - Forum: Przedszkole Linuksa - Odpowiedzi (11)

Chciałem połączyć PC z laptopem za pomocą BT ale blaszak widzi adapter przez moment...
Po wpisaniu tych komend wyskakuje brak dostępu... Choć jestem zalogowany jako root Dodgy

Kod:
rolf@rolf-System-Product-Name:~$ su
Hasło:
root@rolf-System-Product-Name:/home/rolf# dpkg -i bluez-utils
dpkg: błąd: brak dostępu do archiwum "bluez-utils": Nie ma takiego pliku ani katalogu
root@rolf-System-Product-Name:/home/rolf# dpkg -i libbluetooth2
dpkg: błąd: brak dostępu do archiwum "libbluetooth2": Nie ma takiego pliku ani katalogu
root@rolf-System-Product-Name:/home/rolf# dpkg -i bluez-passkey-gnome
dpkg: błąd: brak dostępu do archiwum "bluez-passkey-gnome": Nie ma takiego pliku ani katalogu
root@rolf-System-Product-Name:/home/rolf#


Photo Filtr niebieskiego światła
Napisane przez: InfiniteLove - 06-12-2019, 12:10 - Forum: Inne - Odpowiedzi (17)

Witajcie.

Czy istnieje sposób by zastosować to na monitorze w Mintcie? Chcę przetestować czy to naprawdę pomaga na oczy,
Póki co znalazłem tylko coś takiego ale nie wiem jak to ściągnąć :-)

F.lux.


  Uruchamianie systemy-wybór przy starcie
Napisane przez: jdos - 05-12-2019, 20:52 - Forum: Instalacja i uruchamianie - Odpowiedzi (4)

Witam
W laptopie są dwa dyski. Jeden HDD włożony w kieszeń w miejsce napędu CD. Drugi dysk to SSD.
Postanowiłem, że moim głównym dyskiem na system będzie SSD.
Na HDD mam zainstalowanego Mint 18.3 (zanim kupiłem SSD to go używałem).
Na SSD zainstalowałem Mint 19.2.
W BIOSie jest bootowanie ustawione na pierwszy SSD.
Co mam zrobić by mieć przy uruchamianiu laptopa wybór który system chcę załadować? Teraz od razu odpala się Mint 19.2


  Geany - wersje pythona
Napisane przez: Gość - 04-12-2019, 00:31 - Forum: Programowanie - Odpowiedzi (7)

Chcę się nauczyć programowania w języku Python pod kontrolą Linux Mint 19.2.
Uruchomiłem konsolę i wydałem polecenie 'python'. Okazało się, że mam wersję 2.7.15.
Spróbowałem paru najprostszych poleceń typu 'print' i prosta arytmetyka. Działały zgodnie z opisami z różnych poradników.
Spróbowałem pisania skryptów *.py w programie 'Geany'. Również działały.
Postanowiłem zmienić wesję pythona na 3. Zrobiłem to poleceniem: 

Kod:
sudo apt install python3
Po tej czynności okazało się, że Geany nadal integruje się z pythonem 2.7.15. Pod konsolą mogę mieć starego lub nowego pythona w zależności od tego czy wydam polecenie 'python' czy 'python3'.
Czy to jest normalny stan czy też coś spaprałem?
Czy można zrobić tak bym miał tylko nowego pythona i żeby Geany się z nim integrował?


  Problem z głośnikami
Napisane przez: Traws - 03-12-2019, 15:03 - Forum: Przedszkole Linuksa - Odpowiedzi (32)

Witam. korzystam z linuxa już jakiś roczek jednak mam problem z głosnikami... działały działały i teraz działa tylko jeden + subwoofer (2.1) na windzie wszystko cacy. Na linuxie tylko na jednym wyjściu działa jeden głośnik... alsamixer all podgłośnione i raczej nie zmutowane... 

[Obrazek: Zrzut-ekranu-z-2019-12-03-14-00-39.png]

[Obrazek: Zrzut-ekranu-z-2019-12-03-14-02-20.png]

robiłem reinstall pavucontrolera i alsy ale nic nie dało Tongue


  Linux przestal sie uruchamiac
Napisane przez: Nicson - 03-12-2019, 13:00 - Forum: Przedszkole Linuksa - Odpowiedzi (24)

Witam i jestem znowu tutaj Sad chciałam włączyć komputer i co widzę  czarny ekran z takim o to napisem
ACPI Exception: Could not find/resolve named package element: LNKC (20170831/dspkginit-381)
i linux sie nie wlacza Sad(  Nie wiem co mam zrobić teraz . Proszę o pomoc