Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak mogę zainstalować windows dualboot po instalacji linuxa?
#1
0
Witam

Przychodzę z pytaniem w sprawie instalacji windows'a obok linux mint
otóż, jak napisałem w tytule wątku: Jak mogę zainstalować windows'a w dualboocie po instalacji linuxa?

Pytam ponieważ nie mam dostępu do niektórych aplikacji z windowsa, z których chiałbym nadal korzystać

Dodam że moja wersja Linux mint to:
Linux Mint 21.3 Virginia

A windows, którego chcę zainstalować to:
Windows 11

domyślnie był zainstalowany win11, ale podczas instalacji linux mint'a zepsułem windowsa, po czym pojawił mi się ekran z napisem "odzyskiwanie funkcji bitlocker", skonczyło się na tym że nie posiadałem klucza, o który win11 prosił mnie, przez co odinstalowałem windowsa kompletnie

słyszałem że bitlocker jest domyślnie wyłączony, ale samego bitlockera nie włączałem w ogóle

poniżej wrzucam zdjęcie ekranu z bitlockerem, przed odinstalowaniem windowsa, dla szerszego kontekstu

[Obrazek: SsFG7Eyl.jpeg]
Odpowiedz
#2
0
Jeśli nie masz drugiego dysku, to najbezpieczniej najpierw zainstalować Windows 11. Zostawić wolne miejsce na dysku. Wyłączyć BitLockera i zainstalować Minta. Będzie dual boot. Jeśli masz drugi dysk, To na osobnych dyskach oba systemy.
Jeśli się nie mylę, to BitLocker jest domyślnie włączony w Windows. Chyba, że przygotowujesz USB w rufusie. Tam da się to wyłączyć.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości