Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2 Karty GPU Nvidia, 1 do obsługi Pulpitu, 2 do VM
#1
0
Cześć,

Używam Linux mint 21.3 Cinnamon z Kernel 6.5.x

Szukam pomocy czy  da się ustawić by Karta GPU 67:00:0 obsługiwała moje monitory i Pulpit

Karta 01:00:1 była dla Linuxa blacklist i nie wykrywana, i używana tylko do pass do VMki

Na ten moment wszystkie próby kończą się tym że pulpit się mi nie ładuje wcale jak staram się 01:001 zblacklistować

Nie wiem jakie detale podać do troubleshootingu, czy może  ktoś poradzić ?

lspci -nnk | grep -A 3 -i vga
01:00.0 VGA compatible controller [0300]: NVIDIA Corporation Device [10de:2704] (rev a1)
Subsystem: CardExpert Technology Device [10b0:f297]
Kernel driver in use: vfio-pci
Kernel modules: nvidiafb, nouveau
--
67:00.0 VGA compatible controller [0300]: NVIDIA Corporation Device [10de:2584] (rev a1)
Subsystem: Micro-Star International Co., Ltd. [MSI] Device [1462:8123]
Kernel driver in use: vfio-pci
Kernel modules: nvidiafb, nouveau
--
6c:00.0 VGA compatible controller [0300]: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Device [1002:164e] (rev c9)
Subsystem: ASUSTeK Computer Inc. Device [1043:8877]
Kernel driver in use: amdgpu
Kernel modules: amdgpu
#2
0
nikt nic ?
#3
0
(13-07-2024, 08:28)golgo napisał(a): Karta 01:00:1 była dla Linuxa blacklist i nie wykrywana, i używana tylko do pass do VMki
Może się mylę, ale uważam że nie da się aby karta w systemie była nie aktywna, a przy włączeniu VM, w cudowny sposób się uruchomiła, dla tej vmki.
#4
1
Better response on post RE: 2 Karty GPU Nvidia, 1 do obsługi Pulpitu, 2 do VMSzukałeś sam rozwiązania? Prawda? https://www.google.com/search?client=fir...h+dual+gpu są setki opisów jak to zrobić głównie pod archa

https://askubuntu.com/questions/1333433/...ough-setup
[Obrazek: userbar.png]
Prowadzę to forum od roku 2007. Przez ten czas projekt minta bardzo negatywnie się zmienił, stąd mogą w moich postach być opinie z którymi można się nie zgadzać.
#5
0
problem jaki jest, to blacklist nvidia driver tylko do 1 karty, a nie dla dwóch, tego nie umiem rozwiązać.

Tak szukałem , na necie nic co działało nie znalazłem, temu pytam tutaj z nikła nadzieją uzyskania pomocy

Jak zrobię przez nvidia-xconfig i użyję innej karty do desktop, to potem nie da rady zrobić pass do VM gdyż sterownik nvidia ją trzyma, nawet jak ją dodałm do vfio-pci , kończy się to zawieszeniem się systemu przy próbie startu VMki
#6
0
Cytat:Finally cracked it without swapping slots. Added 'video=efifb:off' to GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT, and rebooted the machine with no monitor connected to the passed through card.
[Obrazek: userbar.png]
Prowadzę to forum od roku 2007. Przez ten czas projekt minta bardzo negatywnie się zmienił, stąd mogą w moich postach być opinie z którymi można się nie zgadzać.
#7
0
nic co tu było podane nie działa u mnim, rozwiązałem to w innym os. pozdrawiam


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości