Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grub nie widzi zainstalowanego Kali
#6
0
(20-12-2023, 13:48)Zefir88 napisał(a):
(19-12-2023, 22:06)yahoob3 napisał(a): Ja bym Panie hakier uruchomił najsampierw boot menu (często pod F12 występuje) przy uruchomieniu komputera i zobaczył czy Kali nie dodał przypadkiem swojego własnego programu rozruchowego na drugim dysku.
Wybór systemu (programu rozruchowego) być może masz w boot menu a nie w GRUB.

BTW Przenoszę... do odpowiedniejszego działu.
Odpalałem z F12 
Wybierałem drugi dysk
i też startuje Mint
 Problemu by raczej nie było gdybyś 
W czasie instalacji ręcznie utworzył druga partycje Efi i Druga partycje Boot(oczywiście jeśli miałeś jeśli Nie to Kolosalny błąd popełniłeś), nie grzebał bym tylko format bo strata czasu i tworzysz jak napisałem czyli instalacja linux1 Efi, Bolt, i instalacja linux2 nowe Efi, Boot
Wtedy możesz się spokojnie przełączać bo masz Dwa programy ładujące i to niezależne od siebie

Albo Opcja nr2
Zbootuj z live Kali, chroot podmontuj partycje root zKali i Bolt i zainstaluj Gruba jeszcze raz, może z tej strony wykryje? Dlatego do takich rzeczy najlepsze na dziś to OpenSuSebo tam se w graficznym interfejsu wyklikasz i widzisz wszystko, debian owe rozwiązania są ok ale pod tym względem to temat leży.... Co z tego że masz konsole skoro Grub ma swoje polecenia, a Grub2 Swoje, Grub2-Efi Swoje.... Tylko klarowny h dokumentacji brak o tym...


Wiadomości w tym wątku
Grub nie widzi zainstalowanego Kali - przez Zefir88 - 19-12-2023, 20:13
RE: Grub nie widzi zainstalowanego Kali - przez Xvistak - 20-12-2023, 14:48

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości