Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie wyłączający się linux w komputerze z windowsem.
#24
0
dedito

Który to jest dokładnie, przeglądam var/log i nic mi nie pasuje, lub wynik jakiego polecenia chcesz?




(22-07-2024, 07:24)matadrox napisał(a): Nie potrzebnie usuwałeś sobie Windows. Działał ok, więc on niczemu winien - wszystkie jego opcje mogące w jakiś sposób wplywać na linuksa, miałeś wyłączone. Obstawiam, że kłopot leży po stronie samego linuksa. Można by użyć w poleceniu wyłączania, natychmiastowy sygnał zabicia wszystkich procesów, ale nie jest to dobre rozwiązanie. System nie musi być uruchamiany na wspomnianym gnieździe. Generalnie nie ma to znaczenia tak naprawdę, a chodzi o największą przepustowość, jaką oferuje właśnie pierwsze gniazdo. Który dysk byłby dobry, to ja nie wiem, albowiem okazać się może, że żaden z Linux.

To jest nowy komputer na dysku był zainstalowany czysty windows, a ponowna jego instalacja to 10 minut, chciałem wykluczyć na 100% windowsa. Jutro przyjadą nowe dyski które będą przeznaczone na pliki podręczne oraz magazyn to je przetestuje. Nie chodzi również o ubijanie na siłę systemu, lubię wiedzieć dlaczego tak się dzieje.
Ktoś sugeruje że problemem może być dysk gen4 w slocie gen5, ustawiłem w biosie aby na tym slocie było gen4 lecz nie powoduje to żadnej zmiany. 
Tak jeśli dysk z plikami lub magazynem obsadzony w slocie pierwszym nie będzie powodował tego konfliktu to oczywiście zostawię systemowy z windowsem w drugim slocie które różni się tylko tym że ma gorszy radiator 
1 Blazing M.2 (PCIe Gen5x4),
1 Hyper M.2 (PCIe Gen4x4),
1 M.2 (PCIe Gen3x2 & SATA3),
Mam nadzieję że będzie dobrze bo nie chce mi się wszystkiego rozbierać i odsyłać płyty :-( 
Znalazłem w sieci informacje  od człowieka co ma płytę od tego samego producenta i właśnie w takiej konfiguracji zainstalowane w pierwszym slocie gen5 zainstalowany dysk gen4, nic w biosie nie przestawiane a w slocie drugim Mint i działa. Tylko ma innego producenta te dyski. Zobaczymy jutro.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Nie wyłączający się linux w komputerze z windowsem. - przez sunkist - 22-07-2024, 12:05

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości