Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z ponowną instalacją sterownika nVidia
#1
0
Witam,
kupiłem niedawno Della Precision M4600. Jak dla mnie- wypas i wydajność z dużym nadmiarem. Ma jedną wadę: hałaśliwe wentylatory. W nocy do szału mnie doprowadzają. Pracują w bardzo specyficzny sposób: albo cisza totalna, albo wyją jak opętane. Nie mogą sobie uśrednić parametrów i pracować na małych obrotach, a ciągle.
Zacząłem kombinować na różne sposoby. A to zmieniałem sterownik raz na Intel, raz na nVidia, a to włączałem lub wyłączałem różne opcje w bios. Nic to nie dało, a po którymś tam z rzędu grzebaniu w biosie doprowadziłem do takiej sytuacji, że nie można (przynajmniej z poziomu interfejsu graficznego) uruchomić sterowników nVidii. W biosie powłączane wszystko, co fabryka dała. W menedżerze sterowników komunikat, że żaden sterownik własnościowy nie jest w użyciu. W tacce systemowej nie ma ikonki do ustawień nVidii. W mintmenu wszystko, co ma nVidia w nazwie, po uruchomieniu daje tylko puste okno. Znalazłem w necie parę tematów o instalacji sterowników nvidii w ubuntu, ale żadne działanie nie poprawiło sytuacji. Mam nadzieję, że uda mi się uniknąć ponownej instalacji systemu.


Wiadomości w tym wątku
Problem z ponowną instalacją sterownika nVidia - przez akaiyuki - 06-06-2020, 13:15

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości