Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z ponowną instalacją sterownika nVidia
#5
0
(07-06-2020, 09:36)omkar napisał(a): Komputer pracuje na Intelu, a Nvidia się włącza przy większym obciążeniu grafiki.
Nawet nie wiedziałem, że to możliwe Smile
Nvidia settings instalowałem, ale po uruchomieniu pojawiało się tylko puste okno. Przed tymi większymi kombinacjami miałem w tacce systemowej (mam na myśli ten pasek na dole Smile ) ikonkę, po kliknięciu której mogłem właśnie przestawić z Intela na nvidię i odwrotnie. Potem coś pogrzebałem w biosie i komp uruchomił się z ekranem w rozdzielczości 640x480 bodajże. Wróciłem do ustawień poprzednich, ale w tym momencie zaczęły się właściwe problemy. Ikonka na dole już się nie pojawiła, zacząłem instalować na nowo sterownik, nvidia-settings. Jak włączałem menedżera sterowników, niby pokazywało, że ster nvidia 390.132 jest w użyciu, ale w OBS Studio obraz był niebieski, więc wiedziałem, że to nieprawda. Jak chciałem zmienić na inną wersję sterownika (wersję 340 lub x-org-coś-tam) nie udawało się to, a przy próbie powrotu do v. 390 pokazywał się komunikat, że sterownik jest uszkodzony. Naprawiałem w synapticu, ale za którymś razem nie dało już rady, więc przez synaptic odinstalowałem wszystkie sterowniki nvidii po to, by przeszedł na Intela, żebym od nowa zainstalował nvidię. Po resecie patrzę, a tu nvidia niby działa (choć odinstalowana), ale  w OBS ekran znowu niebieski... I Tak w kółko. No i po którymś resecie komp nie wstał.
W trybie awaryjnym nie mogłem uruchomić. Trzymam Shifta, a linux i tak startuje, pojawia się okno logowania, ale niczego nie mogę wpisać i nie mogę ruszyć kursorem myszy, jakby klawiatura i mysz były odcięte.
W wersji live naprawiałem gruba, ale nic to nie dało.


Wiadomości w tym wątku
RE: Problem z ponowną instalacją sterownika nVidia - przez akaiyuki - 07-06-2020, 12:16

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości