Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Brak HPLIP po aktualizacji do LM 20
#6
0
Wiem że instalacja na nowo systemu(albo przywrócenie) byłaby najprostsza i najszybsza ale ja jestem z tych co to lubią grzebać w systemie, a że nie jest to komputer na którym pracuje to mogę się z tym pobawić  i przy okazji czegoś nauczyć Smile
Przeszukując internet znalazłem post o podobnym problemie na ubuntu po akutalizacji 18->19, problemem było to że przy aktualizacji nie zainstalował się pakiet libsensors5 a pozostał linsensors4, próba rozwiązania problemu przez instalację z przełącznikiem -force a następnie usunięcia libsensors4 powodowała usunięcie podobnej liczby pakietów jak u mnie. Autor tematu postanowił przeinstalować system, więc w naturalny sposób problem przestał istnieć. Zauważyłem że wspólnym mianownikiem w przypadku obu systemów jest wykorzystanie ppa z najnowszym sterownikiem mesa, myślę że to prawdopodobnie to z jego przyczyny system przy aktualizacji nie zainstalował libsensors5 a został na libsensors4.  Po przemyśleniu tematu, trochę pogrzebałem i zauważyłem że jak wejdę w: Zasoby oprogramowania -> Utrzymanie - > Usuń obce pakiety to pojawia mi się lista pakietów, z których osobiście instalowałem tylko prismatik
[Obrazek: hm3XUSwl.png]
[Obrazek: AP46aNEl.png]
[Obrazek: 43M2n03l.png]

apt-mark showhold nie pokazuje nic

Prawdopodobnie rozwiązanie wygląda następująco: Wrócenie do 19.3 przy pomocy Timeshifta, przywrócenie oryginalnych sterowników mesa i ponowna aktualizacja systemu.
Co zapewne zaraz zrobię bo zauważyłem że kilka programów zawiesza mi system, np. VLC przy próbie odtworzenia filmu

Dodano po pewnym czasie:
nie udało mi się przywrócić mesy do wersji z repozytorium, odpuszczam temat i zostaje na 19.3
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Brak HPLIP po aktualizacji do LM 20 - przez Karpiu - 12-07-2020, 14:43
RE: Brak HPLIP po aktualizacji do LM 20 - przez Fenix89M - 28-12-2020, 11:52
RE: Brak HPLIP po aktualizacji do LM 20 - przez Karpiu - 15-07-2020, 18:50

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości