Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z drukarką CANON LBP-5050n
#1
0
Witam,

Na wstępie uprzedzam że to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość.  Używam Minta już od kilku lat i nigdy nie miałem z nim większych problemów jednak ostatnio natrafiłem na mur nie do przebicia. Otóż mam drukarkę Canon LBP-5050n z którą nie mogę się za nic połączyć. Docelowo chcę ją zainstalować jako drukarkę sieciową ale nawet po USB nie jestem w stanie nic wydrukować. Na windowsie działa normalnie, wyszukałem ja w mojej sieci, dodałem i mogę drukować ale pod Mintem zawodzą wszelkie sposoby. Na początku podczas wyszukiwania sterowników nie było mojego modelu więc wskazywałem na drukarki bliskie mojego modelu ale bez skutecznie. Następnie  pobrałem sterowniki od producenta i zainstalowałem - linux-capt-drv-v271-uken.tar.gz. Tu te z próbowałem na rożne sposoby. Najpierw wypakowałem archiwum i z folderu /Pobrane/linux-capt-drv-v271-uken/64-bit_Driver/Debian zainstalowałem przez menażera pakiet cndrvcups-common_3.21-1_amd64.deb. Niestety dalej podczas instalacji nie było mojej drukarki. Po dłuższym przeszukiwaniu internetu skorzystałem z tego opisu : https://tutorialforlinux.com/2019/03/11/...d-install/
Po tym zabiegu podczas wykrywania drukarki od razu odnalazło mi sterownik Canon LBP5050 CAPT i zainstalowałem drukarkę jednak dalej nie mogę nić wydrukować. Pojawia się teraz monit że wysyłam do drukarki i za chwilę że wydrukowano... tyle że nic nie drukuje. Huh
POMOCY!!!
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Problem z drukarką CANON LBP-5050n - przez [email protected] - 26-11-2020, 18:11

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości