Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wiedźmin 3 Dziki Gon - niezły sprzęt, słabe wyniki
#1
0
Witam. Postanowiłem sobie pograć w Wieśka, ale niestety działa tak, że oczy krwawią.
Po spaleniu starej płyty, na którym siedział FX-8350 Black Edition pożegnałem się z Windowsem na amen i przywitałem Minta 20.1 Ulyssa jako jedyny system.
Oto moja konfiguracja:
AMD Ryzen 3 3300X
GoodRam IRDM PRO 2x8GB 3600MHz CL18
XFX Radeon RX-480 8GB
ASUS Prime B-550M
SSD Crucial BX-500 2.5' 240GB

Oprogramowanie to praktycznie goły Mint + Opera + najnowszy Wine + zamknięte sterowniki AMD GPU-PRO 21.20 (które nie poprawiły niczego i nie jestem pewny czy działają poprawnie).
Dużo słabszy FX-8350 na Win 7 ciągnął Wieśka na wysokich (bez HairWorks) w rozdziałce 2560x1440 na około 50 FPS. Nawet na Uber było w miarę płynnie. Teraz wyniki wyglądają tak:

Detale Ultra - 15 FPS i duże ściny (przycięcia gry - nie tearing obrazu)
Detale wysokie - 20 FPS i ściny
Detale średnie - 20 FPS i ściny
Detale niskie - 20 FPS i drobne ściny
Detale ultra-niskie - 25 FPS i drobne ściny

Dodatkowo są pewne upierdliwości: 
- Wiedźmińskie zmysły wyłączają się po każdym ruchu myszą. Nie znam powodu. 
- Ustawienie limitu klatek na 30 zamiast 60 znacznie wyraźnie zmniejsza ilość ścin, ale klatek nie poprawia.
- Kursor strasznie ciął i zamulał w menu ekwipunku. Ustawienie sprzętowego kursora w grze wyeliminowało problem.
- Komputer po instalacji Wieśka włącza się 20 sekund zamiast 2. Gdy poprzednio miałem zainstalowanego Starmageddona 2 oraz Hitmana 3 nie było takiego problemu.
- Zauważyłem, że gdy teraz zainstalowałem Wine nijak nie mogę przejść do ustawień. Nie ma tej opcji na liście! Szukałem po folderach, ale nie znalazłem. 
- Wiedźmina zainstalowałem w trybie offline binarkami ściągniętymi ze strony GOG. Poprzednio użyłem Minigalaxy, ale ten mały programik zapchał dysk pod korek nieistniejącymi plikami. Poszedł reinstall systemu.

Wielkie dzięki z góry za wszelakie pomysły.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Wiedźmin 3 Dziki Gon - niezły sprzęt, słabe wyniki - przez Gorzki993 - 21-07-2021, 21:40

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości