Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane "Nie można zainstalować GRUB w /dev/sda" Lenovo 320-15IAP
#1
0
Witam

Na wstępie napiszę jaki mam sprzęt:
Jest to laptop - Lenovo IdeaPad 320-15IAP, procesor Intel N3350, 4GB Ram, 256MB HDD SSD

Problem:
Wcześniej miałem zainstalowany Windows 10 Pro, aktualnie dysk jest pusty. Chciałem zainstalować Linux Mint w wersji 20.3. W Bios mam wyłączony Secure Boot oraz oraz FastBoot. Pendrive bootowalny stworzony przez Rufus, system ściągnięty z oficjalnej storny.

Próbowałem zainstalować system na wszelkie możliwe sposoby radząc się wątkami z internetu i za każdym razem wyskakuje ten sam błąd:
"Nie można zainstalować GRUB w /dev/sda". 
Próbowałem instalować w UEFI (pendrive także przygotowany pod UEFI) i przy automatycznej instalacji (czyszczenie dysku i instalacji Linux) oraz przy samodzielnym tworzeniu partycji (na 3 sposoby, zgodnie z poradami z instrukcji oraz z forów). Nawet tworząc partycję pod GRUB (także zgodnie z instrukcjami) wyskakuje ciągle ten sam błąd.
Następnie próbowałem w ten sam sposób zainstalować Mint ale bez UEFI (w legacy mode + pendrive przygotowany pod legacy mode) i dzieje się to samo.
Ubuntu próbowałem zainstalować dokładnie tak samo i też nie daje to pożądanych efektów.

Ma być to jedyna instalacja na tym komputerze, bez Windowsa obok. Może byłby ktoś w stanie mi coś doradzić? Kiedyś już miałem na tym komputerze Ubuntu, ale musiałem wrócić na pewien czas do Windowsa i teraz nie mam jak wrócić do Linuxa.


Wiadomości w tym wątku
"Nie można zainstalować GRUB w /dev/sda" Lenovo 320-15IAP - przez batmat1903 - 18-01-2022, 14:27

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości